Fotbalisté SO Bruntál věděli, že v případě vítězství ve Slavkově stáhnou náskok vedoucího Bílovce na rozdíl jediného bodu a od začátku tak k utkání přistoupili. Na hřišti Slavkova ale narazili na velmi kvalitního soupeře. Domácí podporováni početnými fanoušky nechtěli odevzdat body zadarmo a předváděli velmi kvalitní výkon.

Hosté ale měli přece jen více ze hry. Po čtvrthodině hry se do velké šance dostal Zatloukal, ale domácí gólman Štencel jeho samostatný nájezd zlikvidoval. Ve 38. minutě se zase do gólové příležitosti dostali hráči Slavkova, brankář Minarčík ale střelu Hrušky. Čtyři minuty před přestávkou skončila standardka Šandy na hlavě Raaba a ten posunul svůj tým do vedení.

Ve druhé půli domácí místy zatlačili svého soupeře hluboko k jeho bráně. Střelecky se ale přes obranu hostů dirigovanou brankářem Minarčíkem neprosazovali. V 61. minutě udeřili Bruntálští podruhé. Střídající Němec našel dobře postaveného Marka Havlíčka a ten se nemýlil.

Ale o pár minut později se mohli domácí vrátit do utkání. Po hrubé chybě v obraně a nepovedené malé domů se dostal k míči domácí Pavelek, který se snažil přelobovat brankáře. Minarčík si ale poradil a skvělým zákrokem nepřipustil změnu skóre. Fotbalisté Slavkova ve snaze skórovat v závěru otevřeli hru a doplatili na to. V 82. minutě utekl z poloviny hřiště Patrik Havlíček a střelou z třiceti metrů rozhodl.

„Měli jsme dnes v domácím týmu vysoce kvalitního a velmi fotbalového soupeře. Musím celý náš tým pochválit za předvedený výkon. S výkony hráčů a výsledkem jsem opravdu hodně spokojen. Vyšlo nám i střídání, kdy hlavně Tomáš Němec oživil hru a byl hned u druhé naší branky. Pochvalu ale zaslouží všichni počínaje výtečným Minarčíkem v bráně," zhodnotil krátce utkání spokojený trenér SO Bruntál Antonín Mura.

„Bylo tady dnes spousta diváků a skvělá atmosféra. Domácí fanoušci hnali své hráče do útoku a místy nás pořádně zatlačili. Kluci věděli, že se v případě vítězství mohou dotáhnout na Bílovec už jen na rozdíl bodu a podávali i v dnešním teplém počasí výborný výkon na hranici svých možností. Nakonec to zvládli na výbornou a zaslouží uznání," dodal ještě šéf klubu Jan Urban.

Slavkov – SO Bruntál 0:3 (0:1)
Branky: 42. Raab, 62. Marek Havlíček, 83. Patrik Havlíček
SO Bruntál: Minarčík – Schovánek, Jan Krajčovič, Raab, Mohyla – Zdeněk Orság, Patrik Havlíček, Šanda (84. Dluhoš), Zatloukal (58. Tomáš Němec) – Marek Havlíček, Ostrák (75. Banovec). Trenér: Antonín Mura