„Musím říct, že i když jsme hráli proti poslednímu celku tabulky, hra tomu tak úplně neodpovídala. Soupeř kousal, vůbec jsme to neměli jednoduché,“ upozornil hned na začátek trenér Slavoje Olympia Antonín Mura.

Bruntál poslal hned v šesté minutě do vedení Urban. „Vypracovali jsme si pěknou akci na jeden dotek, od Adamovského přes Lavroviče se dostal míč až k Urbanovi a ten jej uklidil k tyči,“ řekl Mura, ale vzápětí dodal: „Po půl hodině jsme mohli vést o tři branky. Nejdříve Adamovský netrefil prázdnou branku, následně navíc Lavrovič ve vyložené šanci svou slabší levačkou přestřelil,“ litoval zkušený kouč. Více zajímavého už toho první poločas nenabídl.

Druhá půle nabídla podobně jako tako ta první rychlou branku v síti Ústí. Tentokrát se přesnou ranou prezentoval Lavrovič. „Kovařík ze strany našel na hranici vápna Lavroviče a ten vymetl šibenici,“ popisoval druhý gólový moment Mura. Ústí sice hrálo aktivně, na zvrat ale síly nemělo. „Byli na balónu místy i lepší, my jsme se snažili hrozit z protiútoků. Naštěstí jsme to zvládli dohrát.“

Pátý Slavoj Olympia čekají ještě čtyři zápasy a Antonín Mura sní o medailovém umístění. „Bylo by to krásné. Navíc když doma zvládneme duel s Přerovem, bude už to dva a půl roku, co jsme na vlastním hřišti neprohráli,“ zakončil.

Tomáš Chalupa

BRUNTÁL – ÚSTÍ 2:0 (1:0)

Branky: 6. Urban, 51. Lavrovič.Rozhodčí: Ham – Dudek, Svoboda.ŽK: Lavrovič, Adamovský, Hrabovský – Sencovici.Diváci: 250.

Bruntál: Studený – Krajčovič (80. Nosál), Dohnálek, Galus, Vitoul – Blažek (85. Hrabovský), Kyselý, Adamovský (75. Zetek), Urban – Kovařík. Trenér: Antonín Mura.