Lískovec – FC Slavoj Bruntál 3:1 (3:0)

Letargie Bruntálských není žádným překvapením. Ještě před startem soutěže představitelé klubu avizovali, že stěžejním cílem bude boj o záchranu. Aten se zatím nedaří. Slavoj zůstává po třech odehraných kolech na posledním, šestnáctém místě. Jako jediný tým soutěže navíc doposud nezískal jediný bod. Vše ale může změnit sobotní duel s Vratimovem, který se rovněž potácí na dně soutěže. „Věřím, že se nám podaří konečně vyhrát,“ řekl úvodem asistent trenéra Slavoje Karel Stefanovský.

Do třetího kola krajského přeboru vstoupili hosté bez klíčových útočníků Píci a zraněného Ševčíka. Naopak mezi tyče se postavil Zifčák, který nahradil Sobotku. „Chtěli jsme se pokusit v Lískovci bodovat,“ dodal Stefanovský. Fotbalisté Bruntálu ale totálně nezvládli úvod utkání. Domácí vtrhli na hřiště s velkou vervou a hosté zbytečně chybovali.

„Začátek utkání nám vůbec nevyšel. Vlastně během sedmi minut jsme dvakrát inkasovali a dostali soupeře na koně. Tomu se pak hrálo do přestávky velmi dobře,“ pokračoval asistent bruntálského kouče. Domácím začátek vyšel náramně. Ve druhé minutě Melár vsítil vedoucí branku domácího týmu. O pět minut později přidal druhý gól Lískovce Čerňák. Hosté dva rychlé góly dostaly do kolen a v dalším průběhu prvního poločasu hráli v útlumu.

Snižoval Vajďák

Domácí kolektiv byl aktivnější a vytvářel si více šancí. Ve 32. minutě dokonal dílo zkázy Čerňák druhým gólem v zápase a podtrhl tak jednoznačný nástup Lískovce. Po přestávce se hra hostů změnila k nepoznání. Domácí fotbalisté byli spokojeni s výsledkem a herní aktivita přešla na stranu Bruntálu. „Ve druhé půli jsme hráli úplně jinak. Kluci hráli svou hru a dokázali soupeře zatlačit. Škoda nevyužitých snad pěti příležitostí, mohli jsme ještě utkání zvrátit,“ dodal ještě Stefanovský.

Bruntálští fotbalisté si vytvořili tlak a s ním i šance před domácím brankářem. Kamil Michna, Domiter a ani Hoffmann míč za záda gólmana Lískovce nedopravili. Domácí zápas dohrávali a čekali na závěrečný hvizd. Zaslouženého korigování se ale Bruntál přece jen nakonec dočkal. Pět minut před koncem se prosadil Martin Vajďák a stanovil konečný výsledek na 3:1 ve prospěch Lískovce.

Branka: 2. a 32. Čerňák, 7. Melár – 85. Vajďák. Bruntál: Zifčák, Bedáň, Raab, Kamil Michna, Pánek, Hoffmann, Domiter, Vajďák, Kopec, Ivo Bačo (46. Chudý), Stefanovský (85. Zdeněk). Trenér: Jedlička.