Domácí fotbalisté vstoupili do zápasu aktivně a už ve 3. minutě otřásl Tkadleček břevnem hostující brány. Hosté se snažili, ale hra se jim příliš nedařila. Ve 20. minutě ale přesto mohlo být vyrovnáno. V brankové příležitosti se ocitl na pětce domácích Kaup, gólman Štítiny byl úspěšnější a vyrazil míč jen na rohový kop ve prospěch Bruntálských.

Ve 23. minutě se už domácí radovali. Obrana Bruntálu vyrobila chybu a Konečný poslal domácí celek do jednobrankového vedení. Bruntálští chtěli kontrovat, ale střelecky se neprosazovali. Zvýšit vedení mohli hráči Štítiny ve 41. minutě, brankář hostů byl ale proti a brankovou příležitost domácímu hráči zmařil.

Úvod druhého poločasu se domácím nadmíru vydařil. Ve 46. minutě se vydal k sólu přes několik hráčů Bruntálu a nakonec i jejich brankáře domácí útočník a zvýšil na 2:0. O minutu později se dostal k míči Thomas a po jeho vydařené střele pod břevno branky hostů vedla Štítina už 3:0.

Hostům se nedařilo a domácí pokračovali v aktivitě. V 61. minutě pálil na branku Bruntálu Thomas, gólman hostů míč neudržel a dobíhající Tkadleček vstřelil čtvrtou branku domácího kolektivu.

V rozhodnutém utkání chtěli hosté alespoň korigovat nepříznivý stav. V 80. minutě se jim to nakonec podařilo. Po rohovém kopu Strnadela se před brankou Štítiny dobře orientoval obránce Piňos a hlavou upravil na konečných 1:4 v neprospěch bruntálského mužstva.

„Byl to náš asi nejslabší výkon podzimu. Hráli jsme bez bojovnosti, nasazení a scházela nám i potřebná šťáva. Utkání se nám nevydařilo a soupeř nás přehrával," dodal k utkání zklamaný vedoucí týmu, Josef Krajčovič.

Tatran Štítina - FC SO Bruntál 4:1 (1:0)
Branka Bruntálu: Piňos
FC SO Bruntál: Jiří Šulák (75. Dorňák) - Piňos, Horák, Hoffmann, Stoklasa - Zatloukal, Petr Šanda, Strnadel, Mišurec (46. Hajdík) - Hendrych (25. Cabál), Kaup. Trenér: Jan Sniežek