Příprava na druhou půlku sezony neprobíhala v Bruntále úplně hladce. „Začali jsme podle plánu v půlce ledna na našem tradičním halovém turnaji. Tam se sešla většina hráčů, takže jsme mohli postavit dva týmy. Spíše mě mrzí, že na běžeckých trénincích to tak slavné nebylo, přespolní posily byly disciplinovanější než naši domácí hráči," uvedl problémy šéf Slavoje Olympie Jan Urban.

Začátek herní přípravy to však nepoznamenalo a bruntálské mužstvo předvádělo dobré výkony. „Odehráli jsme celkem deset přípravných zápasů, myslím, že s kvalitními soupeři. I přes prohru 1:3 jsme byli rovnocenným týmem v utkání s HFK Olomouc, a to tenhle tým hraje MSFL. Dobrým vysvědčením byla i výhra nad Šternberkem 5:1 nebo nad Hájem ve Slezsku," vypíchl předseda úspěšná vystoupení.

Jenže pak přišly dvě nešťastné porážky s mužstvy, která hrají nižší soutěže než bruntálský Slavoj Olympia. „S Pasekou a polskými Walcemi jsme vždycky odpadli až ve druhém poločase, až když jsme prostřídali základní sestavu. Hlavně nám chyběly naše největší zimní posily, tedy klíčoví hráči, kteří mají místo v základní sestavě," nacházel důvody neúspěchů Jan Urban a dodával:

„Nedělejme z toho nějakou tragédii. Prostě jsme prohráli, protože protivníci byli efektivnější v zakončení. Herně jsme rozhodně nijak nepropadli."

Jak už bylo zmíněno, Bruntálští v zimní přestávce notně posilovali. Kouč Antonín Mura chtěl po vedení oddílu, aby přivedlo nové tváře prakticky do všech řad. „Přišla k nám dost známá jména, třeba bývalý vicemistr světa do dvaceti let Kuba Dohnálek, který si zahrál v Opavě, Liberci nebo Trnavě, ten má vyztužit obranu.

Přišli tři Baníkovci, kteří předtím působili třeba v Krnově, do obrany Patrik Kundrátek a do ofenzivy jeho bratr Lukáš a taky Vojtěch Šustr. Ten má taky za sebou mládežnické reprezentace," představil Urban nové tváře a dodal: „Všichni čtyři vypadají v přípravě skvěle, tak uvidíme."

A to ještě Bruntálští zkoušeli brankáře Radka Jašku, s ním se ovšem nedomluvili a jedničkou zůstane i nadále Patrik Minarčík. Bruntálský kádr postihlo i pár odchodů. „Účinkování v našem klubu ukončil brankář Jiří Šulák, ten jde dělat dvojku do Břidličné. Do Čech se odstěhoval Patrik Havlíček a do Rakouska odešel Tomáš Kazár," říkal Urban.

V zimní pauze probíhala v Bruntále také rekonstrukce hřiště a tribuny. Pokládal se nový zavlažovací systém. Jan Urban věří, že vše bude hotovo a připraveno na začátek soutěže. „Zatím je to těžká otázka. V úterý jsme měli kontrolní den, firma, která rekonstrukci provádí, nás ujistila, že udělá všechno pro to, abychom mohli první domácí zápas proti Bohumínu hrát doma na trávě. Už kvůli fanouškům," potvrdil předseda klubu a pokračoval:

„Celá rekonstrukce by měla být hotová 30. dubna, ale děláme vše pro to, aby to bylo dřív. O všem rozhodne počasí. Pokud bude mokro, nemůžeme hned hřiště zničit." Minimálním cílem bruntálských fotbalistů je setrvání v krajském přeboru.

„Záchrana, to bude to hlavní. Hlavně kvůli divákům by byla škoda sestoupit. Věříme, že budeme hrát pěkný fotbal a lidi budou chodit. Budeme mít dobré zázemí, máme podporu města, a tak věřím, že se nám všechno podaří," uzavřel Jan Urban.