Vzhledem k tomu, že fotbalové soutěže od MSFL dolů byly předčasně ukončeny, může divizní účastník z Bruntálu slavit záchranu. Tým vedený trenérem Martinem Kotalou šel do jarní části z posledního místa.

Úterní rozhodnutí Fotbalové asociace o předčasném ukončení nižších soutěží uvítali svým způsobem v Bruntále. Aktuálně poslední tým divizní soutěže totiž může slavit záchranu. „Na jednu stranu nás to těší, že jsme divizi udrželi, ale fotbal nám chybět bude,“ přiznal předseda klubu Jan Urban starší.

Jaro bez fotbalu se promítne do klubové kasy. „Výdaje máte pořád a příjmy žádné. O hřiště se musíte starat i když se nehraje, momentálně nám firma prořezává trávník. Platíme zálohy na energie,“ vyjmenovává šéf Slavoj Olympie Bruntál.

Byť byl tým přikován ke dnu divizní tabulky, divácké návštěvy měl velmi slušné. „Diváci byli zdrojem příjmu, který nám chybí. Ale co se dát dělat, věřím, že těžké období přejde a od nové sezony se fotbal rozjede se vším všudy,“ míní Jan Urban.

Hráči trénují momentálně individuálně. „Těší mě jejich přístup. Na klubovém webu má trenér videa k přípravě, máme i elektronickou docházku,“ pochvaluje si předseda oddílu. „Hned jak to bude možné a omezení skončí, jdeme na hřiště. Máme v plánu hrát přípravné turnaje, pokud to půjde. Už jsme domluveni s Heřmanicemi,“ přiblížil.

Kádr zůstane bez změn. „Máme tří zkušených hráčů Urban, Orság a Studený a kolem nich nabaleny mladé kluky. Někteří z nich hráli dorosteneckou ligu v Opavě, mají kvalitu. Nyní ještě dotahujeme příchod dvou kluků. O naší budoucnost se nebojím,“ uzavřel Jan Urban starší.