Slavoj Olympia přitom do utkání nevstoupila nejlépe. Už v páté minutě zůstal na kraji malého vápna nekrytý Dao a hostům zařídil vedení. To však mělo jepičí život, neboť nedlouho poté doputoval centr z rohu na hlavu Jana Hrabovského, jenž vyrovnal.

Bruntál si vypracoval i další příležitosti, jenže skóre se změnilo až zkraje druhého poločasu. Jan Krajčovič dlouhým centrem nádherně našel nabíhajícího Stanislava Lavroviče, jemuž se povedlo míč dopravit do sítě.

Třetí gól svěřenci trenéra Antonína Mury připojili po hodině hry. Marek Kyselý nacentroval z rohu, hostující gólman Tomáše Adamovského ještě vychytal, jenže na následnou dorážku jeho kolegy z útoku Zdeňka Orsága už byl krátký.

Ukazatele skóre se pak na finálním poměru 4:1 ustálily v devětasedmdesáté minutě. Bruntál krásně zakombinoval, když Hrabovský vyslal povedenou kolmici Lavrovičovi, jenž poté dal pod sebe Adamovskému a i on se zapsal mezi střelce.

„Podle mého se jednalo o naprosto zasloužené vítězství. Podali jsme skutečně dobrý výkon ve všech řadách. Kluky chválím za výborně odvedenou práci,“ komentoval kouč Slavoj Olympie Antonín Mura a vzápětí ještě dodal:

„Naše výhra byla přesvědčivá. Soupeř se kromě gólu prakticky do ničeho nedostal. Našeho brankáře ohrozil snad pouze pokus Zdeňka Eršila.“

SO Bruntál – Háj ve Slezsku 4:1 (1:1)
Branky: 11. Hrabovský, 49. Lavrovič, 65. Orság, 79. Adamovský – 5. Dao. Rozhodčí: Potiorek – Vojkovský, Šimeček. ŽK: Adamovský, Dohnálek – Trupl, Janíček, Malcharek, Konvička, Vyležík. Diváci: 390.
Bruntál: Jaška – Krajčovič, Dohnálek, Češek, Zrník – L. Kundrátek (72. Zatloukal), Kyselý, Hrabovský (81. Blažek), Lavrovič (90. Zetek) – Orság (85. Hendrych), Adamovský (87. Golias). Trenér: Antonín Mura.