Bruntálští nastoupili do utkání bez několika hráčů základní sestavy. Hosté chtěli navázat na výkon z minulého týdne proti lídrovi z Bílovce a od začátku předváděli houževnatý fotbal založený na pozorné obraně a rychlých brejcích.

V 8. minutě měli možnost skórovat domácí. Ostrákuv trestný kop vytlačil gólman hostů Anděl na roh. Na druhé straně zlobil domácí defenzivu zejména Žídek. Hra se hodně odvíjela mezi šestnáctkami. Domácí byli aktivnější a vytvářeli si dobré příležitosti.

Ve 34. minutě poslal Ostrák do vyložené šance Marka Havlíčka, střelu bruntálského střelce bravurně vyrazil gólman hostů na roh. O minutu později byl opět v šanci Marek Havlíček, ale poslal míč hlavou nad. Dvě minuty před přestávkou mohli jít Bruntálští konečně do vedení. Marek Havlíček ale neměl v neděli svůj střelecký den a míč poslal ze tří metrů jen do brankáře.

Aktivní hře Bruntálu odolávali hosté jen do 53. minuty. Zdeněk Orság našel Kovalovského, který chytře přehodil gólmana Oldřišova. V 61. minutě utekl obraně hostů Kovalovský a po jeho centru mohl skórovat Zdeněk Orság. Sám před brankou ale selhal.

Hosté s ubíhajícím časem vycítili šanci a vysouvali se dopředu. Rušno tak bylo i před domácím brankářem Minarčíkem. Na hřišti přibylo nervozity a i nečistých zákroků. V 85. minutě mohl rozhodnout Kovalovský, který se ocitl zcela sám před brankářem hostů, ten ale střelu zázračně zlikvidoval. Hosté chtěli srovnat a neunášeli to i psychicky.

V 90. minutě musel Konečný po nakopnutí protihráče předčasně pod sprchy. 
V samotném závěru otevřeli hosté hru a domácí je potrestali. Patrik Havlíček po samostatné akci z půlky hřiště vsítil rozhodující gól.

„Na naší hře je znát neúčast hned několika hráčů. Dnes scházeli Šanda, Mišurec, Cabal, Mohyla, Zatloukal a to ještě nastoupili někteří kluci ne zcela zdraví. Mohli jsme utkání rozhodnou už dříve, ale promarnili jsme brankové příležitosti. Utkání tak bylo otevřené až do konce. Každopádně jsem rád za vítězství", řekl k utkání kouč SO Bruntál Antonín Mura.

SO Bruntál – Oldřišov 2:0 (0:0)
Branky: 53. Kovalovský, 93. Patrik Havlíček
Bruntál: Minarčík – Schovánek, Horák, Jan Krajčovič, Raab – Tomáš Němec (37. Kovalovský), Patrik Havlíček, Banovec (90. Kaup), Zdeněk Orság – Ostrák (82. Blažek), Marek Havlíček. Trenér: Antonín Mura