Útok za prvními body se ale nesetkal s úspěchem. Při nedělní premiéře na domácí půdě podlehli svěřenci trenéra Jedličky Pusté Polomi o jediný gól 1:2. Debut to však nebyl vůbec špatný. Koneckonců Pustá Polom patří mezi favority soutěže a kupříkladu jarní duel se Starým Městem skončil pořádným výpraskem 1:4.

„Nějaký neúspěch to není, jelikož Pustá Polom v minulé sezoně skončila na čtvrtém místě,“ řekl místopředseda klubu Pavel Kubeša. Domácí byli dokonce blízko k remíze. S favorizovaným soupeřem totiž dlouho hráli vyrovnanou partii. Na 1:1 srovnával do přestávky Ševčík. Nakonec ale rozhodla minela v obraně, což Pustá Polom trestala vítězným gólem. „Průběh zápasu by spíše odpovídal remíze. Bohužel jsme udělali o jednu chybu více než hosté,“ pokračoval.

Bruntálský klub se po transformaci se Starým Městem dlouho trápil se sestavou. Vždyť pouhé tři dny před prvním soutěžním kolem vůbec nebylo jasno o podobě kádru. Nyní se ale blýská na lepší časy. „V neděli měl trenér Jedlička k dispozici šestnáct hráčů. Dá se předpokládat, že tým bude stabilizovaný,“ dodal Pavel Kubeša. Pakliže Bruntál zopakuje výkon z prvního kola i v příštím utkání s Bohumínem, má reálnou šanci na vítězství. Nedělní soupeř Jedličkových svěřenců remizoval 2:2 s Hájem ve Slezsku.

„Abych řekl pravdu, výsledek prvního zápasu Bohumína jsem nesledoval. Mohu vycházet pouze z loňské sezony. Oproti ní během léta omladil a je určitě k poražení,“ zakončil.