Bitva amatérů s profesionály. Tak jinak: souboj Davida a Goliáše. Stále nic? Utkání lídra okresního přeboru s celkem, který přezimuje na desáté příčce Gambrinus ligy. Výsledek? Zápas bruntálské Olympie s prvoligovým Brnem. Ojedinělý duel ozdobí slavnostní otevření umělého trávníku třetí generace na Staroměstské ulici. Pro Bruntál to bude bez nadsázky velký fotbalový svátek.

„Naposledy jsme tady měli ligový celek před třiceti lety,“ připomněl předseda Olympie Jan Urban utkání Slavoje s pražskou Duklou. Ve středu do Bruntálu přijede tým z nejvyšší domácí soutěže znovu. V jasně červených dresech nastoupí na nové hřiště brněnští fotbalisté.

Mezi nimi i dvaadvacetiletý Jan Urban. Bruntálský odchovanec, kterého toulky střední Evropou zavály až na jih Moravy. V Brně stále bojuje o základní sestavu. Naposledy zasáhl v závěrečných minutách ligového utkání proti Zlínu. S mateřským klubem se však dosud nikdy neutkal. Středeční zápas tak nabídne pikantní rodinný souboj.

„Trošku jsme se hecovali, určitě bude nějaká sázka. Věřím, že naši hoši budou hrát o nejčestnější výsledek a ostudu neudělají,“ vyprávěl otec brněnského záložníka. „O výsledek ale tolik nepůjde. Hlavně ať mají diváci pěknou podívanou a zážitek,“ dodal.

Ligové hvězdy

Ptát se na favorita by bylo zbytečné. To ví i Urban. „Utkání bude především odměnou pro naše hráče ale i funkcionáře, kteří si zahrají za starou gardu,“ pokračoval. Brněnské legendy Jarůšek, Wágner či Dostálek na straně jedné. A proti nim takřka bezejmenní bruntálští senioři. „Vždyť co hráč, to fotbalový pojem,“ dodal Jan Urban.

Proč právě Brno a ne například ostravský Baník? „Na to je zcela jasná a logická odpověď. Náš odchovanec Honza Urban hraje právě v Brně, brněnská firma Prostavby Brno a.s. hřiště postavila, a tak nebylo co řešit,“ vysvětlil předseda Olympie.

V Bruntále se už měsíc nemluví o ničem jiném. Argument? Ligové hvězdy jako Střeštík či Marek Heinz, momentálně nejslavnější fotbalista v červeném dresu. „Chtěli jsme našim fanouškům a příznivcům, ale i našim hráčům dát malý dárek k oslavě dvacátých narozenin našeho klubu, které letos slavíme,“ připomněl Urban velké jubileum Olympie Bruntál.

„Hráči se těší na to, že si zahrají proti tak slavným fotbalistům. Bude to opravdu velký svátek našeho fotbalu a zapíše se do historie,“ uzavřel Jan Urban.

#nahled|https://g.denik.cz/75/e3/harmonogram_bruntal_denik_clanek_hp.jpg|https://g.denik.cz/75/e3/harmonogram_bruntal.jpg|Harmonogram.#