Po sestupu Krnova z divize, a naopak postupu Bruntálu z I.A třídy se na tento zápas už dlouho všichni těšili. Krnovští v minulém kole vyhráli nad Vendryní, Bruntál chtěl zase napravit dojem z prohraného utkání v Bohumíně.

A byli to domácí, kdo začal lépe. Už ve druhé minutě se dostal do šance Hendrych, ale gólman Jaška s jeho pokusem neměl problém. Stejně skončila i akce o dvě minuty později, Hendrych prodloužil míč na Ostráka, ale ten mířil do Jaškových rukavic. Krnovský gólman byl hlavním hrdinou hostí i nadále. Když našel Kazár uličkou Tomáše Němce, jeho cesta skončila opět u Jašky.

Až po čtvrthodině hry se osmělili i hosté. Jenže se slabou ránou Mitury nemohl mít bruntálský brankář Minarčík problém. Ten vyřešil i závar před svou branou o chvilku později. Největší šanci si v prvním poločase vypracovali opět Bruntálští. Po přihrávce Kazára šel úplně sám na Jašku Tomáš Němec. Krnovský gólman ale skvěle vyběhl a sólo soupeře zneškodnil.

Kraloval i při následných centrech do svého pokutového území. Bruntál byl po celý první poločas herně lepší, ale v závěru přece jen mohl jít do vedení Krnov. Hrubý přešel přes beka a postupoval zboku na branku. Místo rány zvolil přihrávku, ale ta nikoho nenašla.

Také do druhé půle lépe vstoupil Bruntál. Hned v jednapadesáté minutě fauloval pronikajícícho Patrika Havlíčka v šestnáctce Daříček. A byla z toho penalta. Kazárova bomba však zatřásla jen břevnem. Stav se neměnil. Kazár chtěl zaváhání odčinit, obkroužil obranu Krnova, ale místo přihrávky na volného spoluhráče volil střelu, kterou Krnovští tečovali jen na roh.

Hosté postupně hru vyrovnávali, ale do šancí se nedostávali. Výjimkou byly náznaky Starého a Adama Ondry. Starý se ocitl sám před Minarčíkem, ale měl míč na dlouhou nohu, a tak nestihl razantně zakončit. Ondra pak pronikal zboku do šestnáctky, ale jeho tečovanou ránu zastavila spojnice.

V závěru domácí přitlačili. Pět minut před koncem pronikal do vápna domácí Orság, v souboji ale spadl tak okatě, že dostal žlutou kartu za simulování. Pak se blýskl průnikem ještě Kazár, byl faulován v pokutovém území, ale chtěl akci dokončit a nespadl. Možná i proto zůstala píšťalka němá. Soupeři si tak rozdělili po bodu.

„Myslím, že jsme si vzhledem k průběhu utkání určitě zasloužili vyhrát. Vytvořili jsme si mnohem více šancí, bohužel jsme je nedokázali využít. Škoda ještě té neproměněné penalty. Hosté se do moc šancí nedostali. A k posouzení některých dalších situací se nebudu raději vyjadřovat," řekl po utkání rozladěný domácí kouč Antonín Mura.

„Nehráli jsme tady určitě moc dobrý fotbal. Jediné, s čím jsem vlastně spokojený, je ten bod, který jsme tu uhráli. Bohužel nám mnoho věcí z různých důvodů schází. Nebyli jsme si pořádně schopní přihrát balon. Přišlo tisíc lidí a my jsme je určitě nenadchli. Koho musím pochválit, je Radek Jaška v brance, ten nás držel celý zápas," uved trenér Krnova Ladislav Bártek.

SO BRUNTÁL – KRNOV 0:0
Bruntál: Minarčík – Jan Krajčovič, Češek, Došla, Mohyla – Patrik Havlíček (90. Zatloukal), Ostrák, Kazár, Tomáš Němec (66. Klembara) – Orság, Hendrych (71. Mišurec). Trenér: Antonín Mura
Krnov: Jaška – Šimčík, Mrukvia, Daříček, Mitura (82. Šimeček) – Ondra (90. Blaschke), Šustr, Bartoníček, Hrubý (46. Čanecký) – Marek Havlíček (75. Houdek), Starý (75. Tümmler). Trenér: Ladislav Bártek

Antonín Mura: Chtěl jsem tři body, ale když neproměníme šance…

Kouč bruntálských fotbalistů byl po utkání přece jen zklamanější, než jeho protějšek Ladislav Bártek na krnovské straně. Domácí tým krnovské zatlačil, vytvořil si šance, navíc neproměnil penaltu, ale kýžený gól nakonec nevstřelil.

První derby Bruntál Krnov skončilo bez branek. Bod je ale pro vás asi málo, že?

Nebudu říkat, že ne. Bod je z tohoto zápasu opravdu málo, ale do tabulky se píše. Někdy třeba hrajete dobře a prohrajete, teď to skončilo remízou. Navíc to bylo derby a ty taková bývají, nevyzpytatelná. Takže ano, chtěl jsem tři body, máme jeden.

Co tomu z vaší trany chybělo?

Právě proměnit aspoň jednu šanci. My si příležitosti vytvořímě v každém zápase, tohle nebylo výjimkou, ale prostě nemáme toho střelce, toho šutéra, který by to utkání rozhodl. A Krnov je na tom úplně stejně. Hráli jsme celkově dobře, ale fotbal se hraje na góly.

Ale třeba Tomáš Kazár je hodně šikovný ofenzivní hráč…

To je sice pravda, ale není to útočník, není to ten, který tu branku vstřelí. Máme šikovné třeba i ty kraje, jsou to mladí kluci. Ale znovu to zopakuju, chybí tam ty góly.

Co říkáté na výkon krnovského gólmana Jašky?

To byl bezkonkurenčně nejlepší hráč na hřišti. Hodně Krnov podržel, chytal opravdu výborně. Ve druhé půlce se mi třeba líbil i Šustr, který tam to hřiště úplně ovládal.

Hodně důležitým momentem byla i neproměněná penalta.

Té je velká škoda. Kdyby ji Kazár proměnil, tak by to vypadalo na hřišti jinak. Krnov by musel hru otevřít a věřím, že bychom se pak ještě trefili.

Fotbal v Bruntále jde po letech zase nahoru, to vás musí těšit.

Jsme za to rádi. Když jsem byl ještě před rokem v Krnově, tak jsme hráli proti Bruntálu dva přáteláky. Na umělce jsme je porazili 9:1 a pak v Krásných Loučkách snad 12:0. Ty časy už jsou ale pryč. Manšaft se tady povedlo poskládat výborný a na těch výkonech jde stavět.

Jak se vám líbila návštěva na utkání?

Počítal jsem s tím, že přijde tolik lidí. Hlásili něco kolem tisícovky platících, ale ve skutečnosti tam bylo diváků mnohem víc. Ženy a děti to mají zdarma, asi sto lidí má permanentky, takže to bylo dost přes tisícovku. V Bruntále teď zájem o fotbal stoupá celkově. Když jsem přišel, chodilo osmdesát, sto, teď máme na každý zápas okolo šesti stovek. Fotbal se hraje pro lidi.

Ale přece jen derby je něco ještě více speciálního.

To ano. Lidi čekají na tyhle zápasy, na ta derby. Mluví se o nich hodně předtím i hodně potom. Derby prostě táhne. Myslím, že i kdyby oba týmy hrály třeba I.A třídu a ne krajský přebor, taky přijde tolik diváků. Taková divácká kulisa fotbalu hodně prospívá.

Ladislav Bártek: Nic jsme divákům nepředvedli

Fotbalisté Krnova uhráli v derby s Bruntálem cennou remízu. V utkání měl celek Ladislava Bártka několikrát namále, když čelil obrovským šancím domácích. V nich ale hosty podržel gólman. Poté přežili Krnovští i penaltu. Přes to všechno nemohl být krnovský kouč s utkáním spokojený.

Máte jeden bod, ale panuje s utkáním spokojenost?

Vůbec ne. Neběhali jsme, vůbec jsme se nevraceli. Jsem vlastně spokojený jen s tím bodem, který se počítá. Ale jinak ne. Bylo tady přes tisíc diváků a my jsme jim nic nepředvedli. Hráli jsme špatně.

Jak se vám líbila hra soupeře a co říkáte na diváckou kulisu?

Bruntál taky neukázal úplně to nejlepší, ale na šance nás přehrál. Právě díky divákům bylo to utkání dobré. Kdyby se tohle hrálo třeba někde v Zátoru, tak si toho nikdo ani nevšimne. Naši hráči si pořádně nepřihráli balón. Všechno souvisí s tréninkovým procesem, je nás málo.

Vůbec nejsem spokojený. Diváky, kteří přišli a za fotbal zaplatili, je to nemohlo vůbec uspokojit. To, že bereme bod ano, ale fotbalově jsme diváky nenadchli.

Co je ve vaší hře největší problém?

Nikdo jim neříká, aby to nakopávali pryč, aby si nepřihráli. Nevidíme se na tom hřišti. Přihráváme si na zavolání, řešíme to špatně. Na soupeřově polovině si nedáme balón. Nepřihrajeme si třikrát za sebou, tak budeme trpět. Bylo to špatné utkání. Nevím, jestli to bylo díky soupeři, který nás donutil k chybám, ale nehráli jsme dobře.

V prvním poločase už jste mohli prohrávat, držel vás Jaška.

Bruntál si vytvořil určitě více šancí. Hráli od půlky, ale v páté minutě zjistili, že jsme marní, že si nepřihrajeme, ta naše středová dvojice tam neplnila, co měla. Ani Šustr ani Bartoníček netrénují. Vojta má stále vleklé zranění a Ondru skolila nějaká chřipka. Ještě v pátek měl horečku.

Takže, když to shrnu, tak jediná spokojenost je s tím bodem?

Vím, že je to málo, fotbal se má hrát na vítězství. Strašně těžko se mi to hodnotí. Hráli jsme špatně a uhráli jsme bod. Teď hrajeme v Břidličné. Uvidíme, jak se dá tým dohromady.