Oba týmy měly za sebou vítězné zápasy z prvního kola soutěže, ale do zápasu šly s rozdílnými ambicemi. Zatímco domácí Břidličná nebrala nic jiného než vítězství, tak hosté přijeli na hřiště favorita uhrát dobrý výsledek.

V průběhu prvního poločasu se to hráčům Úvalna poměrně dobře dařilo. Domácí si sice vytvořili převahu ve středu hřiště a zatlačili soupeře na jeho polovinu, ale střelecky se neprosazovali. Hosté se snažili pozorně bránit a vyrážet do protiútoku. Slušně zaplněné ochozy na hřišti v Břidličné viděly více nebezpečných situací před brankou hostů, kteří se snažili udržet čisté konto.

Ofenzivní snahu domácích fotbalistů nakonec korunoval do přestávky vedoucím gólem Marián Minich.

Od začátku druhé poloviny utkání nápor domácího kolektivu ještě více vzrostl. Hosté se dostali pod tlak a čelili mu všemi prostředky. Domácí dobře kombinovali a vypracovali další gólové možnosti. Na rozdíl dvou branek zvýšil vedení Břidličné Kamil Kocúr a hra hostů se vytrácela. Rozjetý tým Břidličné pokračoval v ofenzivě a výsledkem byl třetí gól v síti Úvalna z kopačky Ondrušky.

Hosté utkání nezabalili a bojovali o čestný úspěch. Proti silnému domácímu kolektivu to měli hodně složité, ale snažili se mu jeho cestu za vítězstvím zkomplikovat. Na 1:3 z pohledu Úvalna snížil Bučko, ale s chutí hrající domácí fotbalisty to nijak nepoznamenalo.

Břidličná ovládla závěr utkání a měla hru zcela pod kontrolou. Hostující brankář dělal, co mohl, ale čtvrtému gólu za svými zády v podání Jiřičného nezbránil. Domácí hráli až do konce a soupeře nešetřili. Tečku za utkáním udělal pátým gólem domácí Jahoda.

Břidličná po velmi dobrém výkonu zvítězila 5:1 a v soutěži pokračuje v sobotu dalším okresním derby na hřišti Dolní Moravice.

TJ Břidličná – TJ Úvalno 5:1 (1:0)
Branky: Marián Minich, Kamil Kocúr, Ondruška, Jiřičný, Jahoda - Bučko

Břidličná: Ludvík Zifčák - Jan Zifčák, Michal Kocúr, Jiřičný, Šarman - Jahoda, Minich, Ondruška, Veselka - Kamil Kocúr, Gyorgy, střídali: Cabák, Kladniček, trenér: Jan Bubela
Úvalno: Malinovský - Bohm, Čandas, Klement, Simichanidis - Michal Žitník, Doležel, Komžík, Bučko - Ryška, Lukáš Žitník, střídali: Cikánek, Matwiov, trenér: Stanislav Dorňák