Na promáčeném trávníku začali hosté ve velkém stylu a od úvodních minut si vytvořili převahu. Do první šance se dostal již ve 3. minutě Kamil Kocúr, jeho střela ještě skončila vedle. V 8. minutě vybojoval na vlastní polovině míč Schreier, poslal jej do běhu Kamilovi Kocúrovi a ten nedal domácímu brankáři Poláškovi šanci zasáhnout, 0:1.

Domácí byli rychlou brankou zaskočeni. Hosté toho mohli o pár minut později využít. Ve 12. minutě se dostal do brejku kanonýr Břidličné Kučera, kterého na hranici velkého vápna zastavil nedovoleně až obránce Orlové. K údivu všech ale rozhodčí domácího hráče nevyloučil a nařídil pouze přímý kop.

Od 20. minuty se hra vyrovnala a domácí celek několikrát zahrozil. Ve 22. minutě musel gólman Břidličné likvidovat střelu Tomáše a o další dvě minuty se vyznamenal proti bombě Macháčka. Ve 26. minutě nechala hostující obrana před velkým vápnem prostor Tomášovi a ten poprvé překonal brankáře Břidličné.

Hosté se po vyrovnávací brance nepoložili. Ve 30. minutě se dostal do brejku opět rychlonohý Kučera. Před šestnáctkou jej opět nedovoleným způsobem zastavil Malík a tentokráte už z toho byla červená karta pro domácího fotbalistu.

Orlová však dál bojovala a po standardní situaci ve 41. minutě vstřelil vedoucí branku domácí Mleziva. „Podle našeho názoru míč v brance neskončil, ale rozhodčí mínil jinak a gól uznal, což respektujeme," okomentoval spornou situaci vedoucí týmu z Břidličné Oldřich Mrhal.

Do druhého poločasu nastupovali hliníkáři z Břidličné s jasným cílem srovnat stav. Od první minuty zavřeli svého soupeře na jeho polovině. Orlová velmi dobře bránila a využívala každé příležitosti k rychlému brejku. V 50. minutě domácí opět nebezpečně zahrozili, skvělý brankář Zifčák ale Heráka ve vyložené šanci vychytal.

Vyrovnání se hosté dočkali v 71. minutě, kdy se po samostatné akci prosadil mladíček v dresu Břidličné Jan Kocúr. Z deseti metrů prostřelil domácího gólmana Poláška. Po vyrovnávací brance se hra přelévala z jedné strany na druhou a obě mužstva se nechtěla se ztrátou dvou bodů smířit.

V 81. minutě se opět vyznamenal hostující brankář Zifčák, který z bezprostřední blízkosti zlikvidoval střelu Tomáše. Závěr utkání byl velmi nervózní, ale ani jednomu z týmu se nakonec nepodařilo vstřelit vítězný gól.

„Dneska jsme narazili na velmi houževnatého a kvalitního soupeře, který nás i v deseti hodně potrápil," zhodnotil zápas trenér hostujícího celku Marián Minich a pokračoval. „Dost jsme hořeli po levé straně obrany a v defenzivě jsme vyprodukovali nezvykle moc chyb. Ještě štěstí, že nás dnes opět podržel brankář."

Předseda klubu z Břidličné Ludvík Zifčák byl ale se ziskem bodu nakonec spokojený. „V dnešním utkání jsme nepodali zrovna optimální výkon a přiznám se, že jednu chvíli jsem už ani nevěřil, že si z Orlové odvezeme bod," řekl po utkání Zifčák a dodal: „Kluci opět ukázali, že jsou zdravý, silný kolektiv a že se dokážou pro výsledek vyhecovat, za což mají můj obdiv. Remíza je ale dnes, vzhledem k vývoji utkání, naprosto spravedlivá."

Orlová – Břidličná 2:2 (2:1)
Branky: 26. Tomáš, 41. Mleziva – 8. Kamil Kocúr, 71. Jan Kocúr
Břidličná: Zifčák – Mensah, Borboryo, Jiřičný, Roman György – Jan Kocúr, Schreier (81. Kladníček), Hofmann, Patrik György – Kamil Kocúr, Kučera. Trenér: Marián Minich