„Přestože se jednalo o jednu z generálek, scházelo nám pět hráčů ze základního kádru. Brankář Ludvík Zifčák je po operaci kolena, Schreier měl pracovní povinnosti, Hoffmann se musel zúčastnit vojenského cvičení, Jan Kocúr se omluvil z vážných rodinných důvodů a Patrik György je na týdenním pobytu v Anglii," vypočítával absence kouč Břidličné Marián Minich.

V brance hlinikářů se objevil Radek Jaška, hráč Baníku Ostrava, který působil v Krnově a na jaře měl chytat za Bruntál. V útoku se představil Josef Holčák, ještě na podzim působící v Karlovicích. „Situaci na postu gólmana musíme aktuálně řešit a času na to příliš nemáme. Proto jsme vstoupili do jednání s Baníkem o uvolnění Jašky," vysvětlil situaci na gólmanském postu předseda klubu Ludvík Zifčák starší.

„Radek je kvalitní brankář a navíc má eminentní zájem u nás chytat. Nyní bude záležet na tom, jak se v pondělí dohodneme s jeho mateřským klubem. V případě Pepy Holčáka je to trochu jinak, podepsal sice smlouvu v Rakousku, ale přišel s tím, že by si to chtěl u nás zkusit," dodal šéf klubu.

Domácí celek se od samého začátku pustil do svého soupeře s chutí a prvních pětadvacet minut si vytvořil viditelnou převahu, kterou přetavil ve vedoucí branku. Břidličná pak hru vyrovnala a ve zbytku prvního poločasu byla lepším týmem. V 35. minutě měla možnost vyrovnat z pokutového kopu, ale Fatahu ji zahodil.

O pět minut později se hosté přece jen dočkali, když se ze skrumáže trefil Mensah. Pak ještě zahodili šance Holčák, Mensah i Kučera. „Závěr první půle jsme zcela ovládli a vytvořili si celou řadu příležitostí, které jsme ale postupně trestuhodně zahodili," uzavřel první půli kouč Minich.

Do druhého poločasu došlo na obou stranách k prostřídání, ale hra měla stále vysokou úroveň. Domácí celek měl více ze hry, ale Břidličná s nově vytvořenou stoperskou dvojicí Kamil Kocúr, David Jiřičný velmi dobře bránila. Hosté navíc přecházeli do bleskových protiútoků, které vyhovovaly především rychlonohému Kučerovi. Po jednom z nich Kučera uvolnil Holčáka a ten si poradil nejen s obranou, ale i s gólmanem Jeseníku.

V závěru utkání domácí fotbalisté ještě více zvýšili aktivitu s cílem vyrovnat, což se jim také deset minut před koncem podařilo. Oba týmy chtěly vyhrát a hrály ofenzivní fotbal. Tři minuty před koncem přišel další rychlý brejk hlinikářů. Po úniku a centru Holčáka rozhodl utkání hlavou Kučera.

„Zápas splnil vše, co jsem od něj očekával," konstatoval spokojený kouč Marián Minich a dodal: „V záloze dostal příležitost uzdravený Roman György a s Fatahuem jim to náramně sedělo stejně tak jako v obraně dvojici Kamil Kocúr, Jiřičný. Výborně zahráli i oba krajní záložníci Cudrák se Štalmachem, a když se k nim přidala útočná dvojice Kučera s Holčákem, bylo na dobrý výsledek zaděláno."

JESENÍK – BŘIDLIČNÁ 2:3 (1:1)
Branky Břidličné: Mensah, Holčák, Kučera
Břidličná: Jaška – Mensah, Jiřičný, Kocúr, Minich – Štalmach (Šarman), Roman György (Hargaš), Fatahu, Cudrák (Kladníček) – Holčák, Kučera. Trenér: Marián Minich