Fotbalisté Břidličné měli za sebou před utkáním v Bohumíně třízápasovou šňůru vítězství a chtěli v ní pokračovat. První poločas tomu také nasvědčoval. Hosté nastoupili do utkání velmi ambiciózně a od zahájení hry se tlačili do útoku. Břidličná dobře kombinovala a vytvořila si i brankové příležitostí.

První měl Kamil Kocúr, ale situaci nezvládl. Domácí se snažili kontrovat a několikrát vyvedli z klidu gólmana hostů. Břidličné se dařilo v prvním poločase dostávat se do šancí, ale s jejich proměňováním byli hráči hostujícího kolektivu na štíru. Do přestávky tak nadějné možnosti hostů spálili postupně do útoku vysunutý György, Holčák a po něm ještě Kučera.

Domácí hráči se také snažili strhnout výsledek na svou stranu, ale dobře hrající obrana Břidličné jim toho v prvním poločase příliš nedovolila.

Vstup do druhého poločasu hosté zaspali. Hned po rozehrání a útočné akci zahrála obrana Břidličné zbytečně na roh. Domácí poslali míč do velkého vápna hostů, kde jeden z nepokrytých hráčů vstřelil vedoucí branku Bohumína. Zbytečně inkasovaná branka tým Břidličné poznamenala. Hosté se dostali do útlumu a přenechali aktivitu domácím. Bohumínští toho využívali a o necelých deset minut později udeřili podruhé.

Po dalším rohovém kopu domácích vstřelil útočník Bohumína vydařeným volejem druhý, důležitý gól svého týmu. Dvoubrankové manko se snažili fotbalisté Břidličné ve zbývajícím průběhu zápasu zvrátit, ale scházela větší myšlenka i nasazení. Domácí tým dvoubrankové vedení naopak uspokojovalo. Hráči Bohumína se nikam nehnali a kontrolovali vývoj utkání. Hosté se snažili o zvrat, ale do konce utkání už s výsledkem nic neudělali.

Břidličná si odvezla porážku 0:2 a o další cenné body do tabulky krajského přeboru bude bojovat v sobotu na vlastním hřišti, kde od 15.30 hodin bude hostit nebezpečnou Vendryni.

„Je velká škoda prvního poločasu, ve kterém jsme si vytvořili až čtyři vyložené brankové příležitostí. Neproměnili jsme je a na začátku druhé půle jsme udělali chyby, kterých domácí využili ke vstřelení rozhodujících branek. Utkání mělo podobný vývoj jako v Kravařích, kde jsme také dohrávali v útlumu," řekl k utkání trenér Břidličné Petr Kostelník.

FK Bohumín – TJ Břidličná 2:0 (0:0)
Sestava Břidličné: Ludvík Zifčák – Zítka, Jiřičný, Cálek, Jahoda – Michal Kocúr, Kamil Kocúr, Kučera, Jan Zifčák (75. Kladniček) – Holčák (85. Chudý), György (80. Chmelař), trenér: Petr Kostelník, vedoucí: Oldřich Mrhal