O udržení bojující domácí hostili čtvrtý celek tabulky, na který z minulosti nemá dobré vzpomínky. Domácí navíc nastoupili do utkání bez své brankářské jedničky Zifčáka, kterého sužovaly bolesti zad a také bez Patrika a Romana Györgyových.

Po dlouhé době se v sestavě objevil Kučera a právě on si už v 5. minutě vypracoval první gólovou příležitost, ale nedokázal jí využít. Aktivní byl také Darkeh a rychlonohý Jan Kocúr, které přesnými přihrávkami zásoboval zejména Schreier.

Ve 20. minutě se aktivně hrající domácí dočkali. Po průniku Kučery skončil míč u Schreiera, jeho tvrdá střela zpoza šestnáctky orazítkovala tyč brány bezmocného gólmana hostů, od ní se míč odrazil a dezorientovaný obránce Vendryně Martinčák si dal vlastní gól.

Po inkasované brance hosté ožili a v dalších minutách ovládali střed hřiště. Domácí ale do poločasu vedení uhájili.

Druhá půle začala stejně, jako první. Domácí se snažili o aktivní útočný fotbal. Vendryně využívala každé možnosti k protiútokům a ohrožení Čecháka v bráně domácích. V 58. minutě Břidličná z brejku udeřila. Míč se dostal ke Kučerovi, ten našel před šestnáctkou volného Darkeha, který potom propálil gólmana.

Hráči Vendryně se nechtěli s vývojem utkání smířit a v dalším průběhu se vrhli do útoku. Hosté ale naráželi na velmi dobře organizovanou obranu Břidličné, která čekala na další příležitost. V 67. minutě se do dalšího protiútoku dostal opět Kučera a z jeho přesné přihrávky zvýšil Darkeh na 3:0.

Hosté se nakonec přece jen zaslouženě dočkali čestného úspěchu. V 84. minutě ve velkém vápně fauloval Kamil Kocúr a z nařízené penalty snížil Hanus na konečných na 3:1.

„Dnes jsme podali velmi zodpovědný a soustředěný výkon, za který musím kluky pochválit," řekl po utkání spokojený kouč Břidličné Marián Minich a dodával: „Nyní se musíme důkladně připravit na příští týden, kdy cestujeme do Kravař, a tam to nebude vůbec jednoduché."

Spokojený s výsledkem byl i předseda klubu TJ Břidličná Ludvík Zifčák starší. „Diváci viděli oboustranně velmi atraktivní zápas. Soupeř byl velice silný a hodně nás trápil. Náš tým ovšem prokázal svou kvalitu a nakonec jsme utkání s přehledem vyhráli," konstatoval spokojeně Zifčák.

Naopak nespokojený s výkonem svého týmu byl vendryňský trenér Zdeněk Čemek. „Co je nám platné, že jsme byli fotbalovější, když v útoku jsme naprosto propadli," konstatoval zklamaný kouč hostí.

Kovohutě Břidličná – Vendryně 3:1 (1:0)
Branky: 20. vlastní, 58. a 67. Darkeh – 85. Hanus (z penalty)
Břidličná: Čechák – Mensah, Borboryo, Jiřičný, Minich (74. Jurtík) – Hoffmann, Schreier, Darkeh, Jan Kocúr (71. Kladniček) – Kamil Kocúr, Kučera (83. Divacký). Trenér: Marián Minich