Bez letní posily Kučery, ale s ambicemi, cestovali fotbalisté Břidličné ke druhému vystoupení v letošním ročníku krajského přeboru. V Dětmarovicích čekal na svěřence Petra Kostelníka vyzrálý, kombinačně a technicky velice zdatný soupeř. Hosté se o tom přesvědčili hned od úvodních minut utkání.

Dětmarovice začaly náporem a v úvodní čtvrthodince se Břidličná z obležení své šestnáctky příliš nedostávala. Zifčák v bráně hostů měl plné ruce práce, ale čisté konto uhájil.

V dalším průběhu prvního poločasu se hra vyrovnala a ke slovu se mohli dostat i hráči Břidličné. Ti ale ohrožovali brankáře Dětmarovic jen střelami ze střední vzdálenosti, které nebyly velkým nebezpečím. Domácí snaha našla své vyjádření ve 30. minutě. K míči se před velkým vápnem hostů dostal dětmarovický Tkadeček a jeho nadmíru vydařená střela skončila v šibenici bezmocného brankáře Břidličné Zifčáka.

Hosté se snažili o odpověď, ale větší aktivita byla do přestávky na kopačkách domácích fotbalistů. Gólově se ale ani jeden z týmů již neprosadil.

Úvodní desetiminutovka druhé půle byla oboustranně vyrovnaná a hra se přelévala od jedné branky ke druhé. Dětmarovice chtěly rozhodnout, Břidličná bojovala o vyrovnání. V 58. minutě k němu měli fotbalisté Břidličné dokonce hodně blízko. Po povedené akci se do vyložené brankové příležitosti dostal Ondruška, ale míč z jeho kopačky těsně minul levou tyč branky Dětmarovic.

Zlom v utkání přišel v 63. minutě, kdy se domácím podařilo vsítit druhou branku. Herní styl Břidličné dostal velké trhliny a hra hostů se rozpadla. Domácí tlak nacházel vyjádření a o další čtyři minuty později svítil na ukazateli skóre stav 4:0 ve prospěch Dětmarovic.

Břidličná chtěla alespoň korigovat, ale tahala výrazně za horší konce. Domácí svůj výkon pečetili ještě pátým gólem, který stanovil i konečný výsledek na 5:0 v neprospěch Břidličné.

Napravovat reputaci bude Břidličná v sobotu na svém hřišti, kde přivítá v těžkém okresním derby od 17.00 hodin FK Krnov.

„Na začátku nás domácí tlačili, ale zhruba od 15. minuty se nám podařilo hru poměrně vyrovnat. V poločase jsme ještě drželi naději a na začátku druhého jsme mohli dokonce vyrovnat. Škoda šance Ondrušky. Po druhém inkasovaném gólu jsme se vytratili a tuto fázi zápasu vůbec nezvládli. Pak se utkání jen dohrávalo. Musíme se teď připravit na Krnov", řekl po utkání zklamaný kouč Břidličné Petr Kostelník.

Dětmarovice - Břidličná 5:0 (1:0)
Břidličná: Ludvík Zifčák - Jiřičný, Cálek, Zítka, György - Michal Kocúr, Chmelař (68. Kurei), Ondruška, Kladniček (75. Jan Kocúr) - Jahoda (78. Juráš), Michal Kocúr. Trenér: Petr Kostelník