Tým z města hliníku skončil na jaře na čtvrtém místě, ale v konečném hodnocení mu patřila 14. příčka, ta znamenala záchranu v krajském přeboru. Mužstvo po skončení soutěže zůstalo prakticky nezměněné a čeká se pouze na dořešení přestupu ghanského bombardéra Darkeha, o kterého projevila vážný zájem mužstva HFK Olomouc a Přerov. „Přestup zatím uzavřený nebyl, takže Darkeh je stále naším hráčem a klidně se může stát, že v podzimních bojích za nás ještě nastoupí. Osobně s tím ale příliš nepočítám," svěřil se trenér Břidličné Marián Minich. V letním přestupním termínu Břidličná získala z Rýmařova Michala Schreiera, Pavla Kučeru, Jakuba Mitova a z Bruntálu Daniela Hoffmana. Do přípravy se zapojil i Stanislav Cabák, který ještě nedávno hrával druhou ligu ve FrýdkuMístku. Naopak se neuskutečnil přestup Petra Modelského z Vítkova, o kterého se Břidličná od konce jarní části ucházela. „Zde jsme trochu zaváhali a nakonec nás předběhla divizní Pustá Polom," vysvětloval Minich. A dodával. „Na druhé straně stále čekáme na vyřízení potřebných formalit pro přílet útočníka Dacouriho z Pobřeží slonoviny, který by měl doplnit ghanské reprezentanty Borborya s Mensahem."

Letní přípravu zahájili fotbalisté z Břidličné již 10. července a v jejím průběhu odehráli čtyři přípravná utkání. „Do přípravy byli zapojeni i mladí hráči Hargaš, Cabák, Sudek, Urbánek a také jsme zkoušeli Marvise z Nigerie, kterého jsme ale nakonec poslali zpět domů," vypočítával kouč nové tváře. Doplnil: „Mladí kluci rozhodně nezklamali a teď záleží pouze na nich, zda se porvou o místa v základní sestavě áčka." Do přípravy naopak zatím nenastoupili Kladníček s Romanem Györgym. „Prvně jmenovaný je zatím pracovně vytížený a druhý je dlouhodobě zraněný. Přesto ale věřím, že oba stihnou začátek soutěže," zazněly optimistické prognózy z úst trenéra Břidličné.

Přesto, že někteří odborníci pasují tým z našeho okresu do role jednoho z favoritů krajského přeboru, v Břidličné jsou velmi opatrní. „Naším cílem je především se pohybovat v klidných vodách a postupně reorganizovat tým pro blízkou budoucnost. Určitě bychom se ale nebránili tomu, kdyby se prognózy vyplnily. Podmínky a sportovní zázemí na to v Břidličné rozhodně jsou," konstatoval Marián Minich.

Širší hráčský kádr Břidličné
Brankáři: Ludvík Zifčák, Martin Čechák
Hráči: Mark Borboryo, Sellasie Mensah, David Jiřičný, Pavel Kučera, Daniel Hoffman, Michal Schreier, Kamil Kocúr, Jan Kocúr, Patrik György, Roman György, Miroslav Kladníček, Jakub Mitov, Dušan Hargaš, Stanislav Cabák, Ondřej Cabák, Marián Minich mladší.
Realizační tým
Trenér: Marián Minich starší
Asistenti trenéra: Michal Schreier, Stanislav Juráš, Michal Minich
Vedoucím mužstva: Oldřich Mrhal
Zdravotník: Richard Doležal

(st)