Proti loňskému ročníku obměněný celek Břidličné šel do utkání proti Kobeřicím s touhou zahájit podzim vítězstvím. Hosté disponují kvalitním a zkušeným kádrem hráčů a od začátku to na hřišti Břidličné potvrzovali. Domácím fotbalistům ale vyšel výborně úvod utkání, když se už po pěti minutách hry prosadil kapitán Jiřičný a vstřelil důležitou branku svého mužstva.

Hosty inkasovaná branka nijak neotřásla a předváděli kombinační, technický fotbal. Domácí čelili nasazením a bojovností. Hrál se oboustranně pohledný fotbal se zajímavými momenty před oběma brankáři. Proti příležitostem hostujícího kolektivu stála dobře organizovaná domácí obrana a spolehlivý Ludvík Zifčák v bráně Břidličné. Na druhé straně se dral do šance agilní Holčák. Stavem nepohnula ani střela Michala Kocúra, která jen otřásla břevnem branky kobeřického gólmana. Před přestávkou ještě zahrozil před brankou hostů novic v dresu domácích Mitov a také útočný pokus Kobeřic stav utkání neměnil.

Také druhý poločas přinášel divákům v celém jeho průběhu dobrý fotbal. Hosté nadále velmi dobří v poli, kde předváděli svou kvalitu a zkušenost. Domácí ale stačili enormní snahu Kobeřic o vyrovnání odvracet a podnikali nebezpečné útočné akce. Holčák a po něm ani další nová tvář v dresu domácích, Miroslav Šupák, neuspěli.

Rušno bylo také před brankou Břidličné, kde si domácí strážce svatyně na nedostatek práce nemohl ztěžovat. Důležitý krok za vítězstvím učinili fotbalisté domácího kolektivu v 74. minutě. Na dobrou přihrávku do šestnáctky si naběhl Holčák a přes brankáře Kobeřic poslal míč nezadržitelně do sítě.

Kobeřice ani po druhé inkasované brance utkání nezabalily a dále pokračovaly ve své kvalitní hře a snaze o zvrat ve vývoji utkání. Domácí se snažili kontrolovat vývoj a využívali otevřeného prostoru v obraně hostů.

Definitivní rozhodnutí přinesla 85. minuta. Na konci vydařené akce hráčů Břidličné byl Miroslav Šupák a svým prvním gólem v novém dresu stanovil konečný stav zápasu na 3:0 ve prospěch Břidličné. V příštím utkání podzimní části krajského přeboru zajíždí svěřenci Jana Jedličky z Břidličné na hřiště druhého nováčka soutěže do Markvartovic.

TJ Břidličná - Kobeřice 3:0 (1:0)
Branky: 5. Jiřičný, 74. Holčák, 85. Miroslav Šupák
TJ Břidličná: Ludvík Zifčák - Cálek (75. Jan Zifčák), Jiřičný, Minich, Drechsler - Michal Kocúr, Kladniček (65. Bureš), Kamil Kocúr, Mitov - Holčák, Miroslav Šupák. Trenér: Jan Jedlička, asistent: Karel Stefanovský