V generálce na krajský přebor cestovali fotbalisté Břidličné v neděli na umělou trávu do Uničova, kde měli soupeře v osmém týmu olomoucké I.A třídy Tatranu Litovel.

Kouči Minichovi scházeli Schreier s Patrikem Györgym. Naopak se po měsíci alespoň na chvíli objevil v bráně gólman Zifčák a k dispozici byl už i Hoffmann. V brance Břidličné se také poprvé objevila nová posila Hliníkářů Jiří Šulák z SO Bruntál.

„Jirka Šulák již chtěl s fotbalem skončit, nám se ale podařilo ho nakonec přemluvit, aby zaskočil za stále nedoléčeného Ludvíka Zifčáka, který je po operaci kolene," vysvětlil brankářskou rošádu kouč Břidličné Marián Minich a dodával: „S Baníkem jsme se nakonec na přestupu Jašky nedohodli, a proto jsme přistoupili k tomuto kroku. Šulák je velmi zkušený gólman a je srozuměn s tím, že do Břidličné přichází jako dvojka."

Břidličná byla od začátku jasně lepším týmem a svou převahu velice rychle využila. Prosadil se Cudrák. Za pět minut zvýšil z brejku Jan Kocúr na 2:0. O další tři minuty později mohl zvýšit opět Cudrák, ale nařízenou penaltu Litovle zneškodnil. Ve druhém poločase Břidličná pokračovala v tlaku na soupeře a vytvářela si jednu šanci za druhou.

V 50. minutě se dostal k míči aktivní Cudrák a zvýšil na 3:0. O další čtyři minuty později to bylo už 4:0, když se trefil opět Jan Kocúr. Pak Břidličná polevila a do šancí se dostávali i hráči Litovle, kteří nejdříve po samostatném průniku snížili na 1:4 a dvě minuty před koncem na konečných 4:2.

„Utkání mělo ryze přípravný charakter a kluci si s chutí zahráli i zastříleli," zhodnotil zápas kouč Minich a pokračoval: „Příležitost dostali opět všichni hráči a myslím si, že jsme na mistrovská utkání dobře připraveni."

S přípravou byl spokojen i předseda fotbalového klubu TJ Břidličná Ludvík Zifčák starší. „Největší problém nám vznikl na postu brankáře, který jsme ale nakonec vyřešili," hodnotil přípravu fotbalistů Břidličné předseda klubu. „Tým byl velice vhodně doplněn o Cudráka z Krásných Louček, Štalmacha z polských Branic a Afričana Fatahu. Tuto trojici navíc tento týden doplnil velezkušený brankář Jirka Šulák z Bruntálu."

V Břidličné řešili také jeden odchod. „Do druholigového rakouského Kuffsteinu odešel Marc Borboryo, i když jeho přestup není dosud stále vyřešen stejně jako u Raymonda Darkeho. Podle posledních jednání se klidně může stát, že se oba Ghaňané na jaře v bojích o postup v sestavě Břidličné nakonec přece jenom objeví," dodával šéf Břidličné Ludvík.

Velkým přínosem pro pátý celek krajského přeboru je i vytvoření nové kvalitní stoperské dvojice. „Po odchodu Borborya jsme byli nuceni najít náhradu a nakonec si myslím, že jsme ji našli ve dvojici Jiřičný – Kamil Kocúr," vysvětloval trenér Marián Minich a dodal:

„Oba patří k nejzkušenějším hráčům a ve hře si spolu rozumí. Stejně dobře se rýsuje i středová řada i když zde stále nejsem rozhodnutý o tom, kdo nakonec dostane přednost. Obdobně to ale vypadá i s útokem. I zde řeším dilema, kdo nakonec půjde do základu."

LITOVEL – BŘIDLIČNÁ 2:4 (0:2)
Branky: Jan Kocúr 2, Cudrák 2
TJ Břidličná: Šulák (70. Zifčák) – Mensah, Kamil Kocúr, Jiřičný, Minich (70. Hargaš) – Cudrák, Fatahu, Roman György, Štalmach (45. Hoffmann) – Jan Kocúr, Kučera (65. Kladníček). Trenér: Marián Minich