Břidličná cestovala do Háje ve Slezsku Romana Györgyho, Kamila Kocura, Kladníčka a kapitána Jiřičného. První gólovou příležitost si odvážně hrající hosté vytvořili již v 7. minutě, když dlouhé sólo přes polovinu hřiště nedotáhl do gólového konce Patrik.

Ve 13. minutě fauloval ve velkém vápně hostující Borboryo domácího Komárka a rozhodčí nařídil pokutový kop proti Břidličné, který domácí kapitán Matěj s přehledem proměnil. Hosté se po inkasované brance nesložili. Velké nebezpečí pro branku Háje představovali především Darkeh s Patrikem Györgym.

V 16. minutě se dostal k míči Schreier, který poslal pas na Darkeha a ten nedal domácímu gólmanovi šanci. Hosté si po brejcích vytvářeli nebezpečné situace. Jednu z nich zakončil ve 26. minutě Patrik György a otočil výsledek na stranu Břidličné.

Do druhého poločasu nastoupili domácí s cílem co nejrychleji vyrovnat. V 61. minutě se přece jen Háj dočkal vyrovnání. Po standardní situaci se prosadil Žurek. Domácí tlačili a zdálo se být jen otázkou času, kdy přidají další branku. Hostující brankář Zifčák ale čaroval.

V 68. minutě zahrozila Břidličná. Schreier uvolnil Darkeha a ten byl v šestnáctce zastaven jen za cenu faulu. Nařízený pokutový kop sám kanonýr Břidličné proměnil.

V závěru utkání domácí vyvinuli na bránu hostů velký tlak. Naštěstí pro Břidličnou, ale i díky pozorné obraně Břidličné bez gólového efektu. „Dnes musím poděkovat všem, kteří šli na hřiště za bojovnost a nasazení v utkání," chválil svůj tým kouč Břidličné Marián Minich a dodal: „Kluci dokázali, že chtějí soutěž pro naše město zachránit a dnes podali nadstandardní výkon."

Spokojenost s výkonem netajil ani předseda klubu Ludvík Zifčák. „Z utkání jsme měli velkou obavu neboť Háj má velmi silný celek. Kluci ale zápas zvládli na jedničku," uvedl.

Háj ve Slezsku - Kovo Břidličná 2:3 (1:2)
Branky: 13. Matěj (z penalty), 61. Štefek - 16. a 69. Darkeh (druhá z penalty), 26. Patrik György
Břidličná: Zifčák - Mensah, Borboryo, Cálek, Kučera - Jan Kocúr, Hofman, Schreier, Minich (75. Divacký) - Patrik György (89. Chmelař), Darkeh. Trenér: Marián Minich