V sedmém kole krajského přeboru zajížděli fotbalisté Břidličné na hřiště šestého celku tabulky do Čeladné a už v týdnu musel realizační tým řešit problémy se sestavou. Mezi zraněnými byli stále Patrik György, Jan Kocúr, Dušan Hargaš a nedoléčený Stanislav Cabák. Navíc z vážných rodinných důvodů k utkání nemohl odcestovat ani trenér Marián Minich, proto musel mužstvo na poslední chvíli převzít Petr Kostelník, který tým trénoval v předminulé sezoně.

„Problémů bylo tolik, že jsme do poslední chvíle řešili, kdo tým povede. Jednu chvíli jsem dokonce uvažoval o tom, že bych mužstvo koučoval sám. Ale říkal jsem si, co kdyby mužstvo pod mým vedení prohrálo? Z toho důvodu jsem nakonec pověřil velezkušeného Petra Kostelníka a to se vyplatilo," vysvětlil s úsměvem předseda Břidličné Ludvík Zifčák.

Na domácím celku byl od samého počátku znát respekt z Břidličné, čehož hostující tým využil k počátečnímu náporu a již v sedmé minutě mohl jít do vedení. Nedovoleným zákrokem zastavený průnik Kučery ve velkém vápně domácích však rozhodčí ponechal bez potrestání. Čeladná se postupem času vymanila z tlaku Břidličné a začala získávat střed hřiště.

„Po pětatřiceti minutách jsme opět nepochopitelně začali vyklízet střed a dali jsme domácím prostor k tomu, aby se rozehráli," vysvětloval zastupující kouč Petr Kostelník. Čeladná ožila a začala zaměstnávat hostující obranu. Brankář Zifčák musel postupně zlikvidovat šance čeladenských Váni a Padycha.

„V tu chvíli nás brankář fantastickými zákroky podržel a tak jsme přežili těžké chvíle prvního poločasu," komentoval kritické minuty Kostelník.

Druhý poločas začal stejně, jak skončil ten první. Domácí se neustále tlačili k hostující brance, kde ale naráželi na velmi dobře organizovanou obranu v čele s vynikajícím Zifčákem. Hned ve 46. minutě skvěle vyrazil bombu Váni. O dvě minuty později už ale přišly chvíle pro kanonýra Kučeru, který dostal do běhu pas od Romana Györgyho, zbavil se dvou obránců a prostřelil bezmocného Smolíka v bráně Čeladné.

Domácí se ani nestačili vzpamatovat a v 52. minutě inkasovali podruhé. Roman György připravil naprosto stejnou situaci a opět dlouhým pasem vyzval k úniku Kučeru a pro toho už nebyl žádný problém podruhé překonat nešťastného brankáře Čeladné. „Bylo to jako přes kopírák a Pavel Kučera to opět provedl naprosto bravurně," pochválil svého ostrostřelce kouč Kostelník.

Po druhé brance se ale hosté zbytečně stáhli a domácí začali vyvíjet obrovský tlak. Doslova k neudržení pak byl především mladíček v dresu Čeladné Váňa, který vysílal na Zifčáka jednu střelu za druhou. Gólman Břidličné však potvrzoval skvělou formu

„Dostali jsme se pod velký tlak a obrana pracovala opravdu výborně. Na co nestačili stopeři, tak to pochytal náš brankář," vykresloval další průběh zápasu kouč.

Fotbalisté Břidličné nakonec čisté konto udrželi a nakonec ještě mohli v samém závěru svůj náskok zvýšit, ale jak Kučera, tak mladíček Krejčí nedokázali své akce dotáhnout do úspěšného konce. Po sedmém kole je tak tým z města hliníku jediným v soutěži, který dosud neokusil hořkost porážky.

„Prožíváme opravdu hektické chvíle, za což musím všem klukům poděkovat," řekl předseda klubu Ludvík Zifčák a dodal: „Přestože jsme společně s Bohumínem a Heřmanicemi ostatním klubům trochu poodskočili, jsme stále pevnýma nohama na zemi a jdeme zápas od zápasu."

Čeladná - Břidličná 0:2 (0:0)
Branky: 49. a 52. Kučera
Břidličná: Zifčák - Kamil Kocúr, Borboryo, Jiřičný, Mensah - Roman György, Hoffmann, Schreier (81. Chmelař), Mitov (59. Cabák) - Marián Minich ml. (69. Krejčí) - Kučera. Trenér: Petr Kostelník