Oba týmy měly za sebou vítězné zápasy z prvního kola soutěže, ale do zápasu šly s rozdílnými ambicemi. Zatímco domácí Břidličná nebrala nic jiného, než vítězství, tak hosté přijeli na hřiště favorita uhrát dobrý výsledek.

V průběhu prvního poločasu se to hráčům Úvalna i poměrně dobře dařilo. Domácí fotbalisté si sice vytvořili převahu ve středu hřiště a zatlačili soupeře na jeho polovinu, ale střelecky se neprosazovali. Hosté se snažili pozorně bránit a vyrážet do protiútoku. Slušně zaplněné ochozy na hřišti v Břidličné viděly více nebezpečných situací před brankou hostů, kteří se snažili udržet čisté konto.

Ofenzivní snahu domácích fotbalistů nakonec korunoval do přestávky vedoucím gólem a jediným v první půli Marián Minich. Od začátku druhé poloviny utkání nápor domácího kolektivu ještě více vzrostl. Hosté se dostali pod tlak a čelili mu všemi prostředky. Domácí si vypracovali po dobrých kombinacích další gólové možnosti.

Na rozdíl dvou branek zvýšil vedení Břidličné Kamil Kocúr a hra hostů se ztrácela. Rozjetý tým Břidličné pokračoval v ofenzívě a výsledkem byl třetí gól v síti Úvalna z kopačky Ondrušky. Hosté utkání nezabalili a chtěli vstřelit alespoň korigující gól. Proti silnému domácímu kolektivu to měli hodně složité, ale snažili se mu jeho cestu za vítězstvím zkomplikovat.

Na 1:3 z pohledu Úvalna snížil Bučko, ale s chutí a aktivně hrající domácí fotbalisty to nijak nepoznamenalo. Břidličná ovládla závěr utkání a měla hru zcela pod kontrolou. Hostující brankář dělal co mohl, ale čtvrtému gólu za svými zády v podání Jiřičného nezabránil. Domácí hráli až do konce a soupeře vůbec nešetřili. Tečku za utkáním pak udělal pátým gólem domácí Jahoda.

Břidličná po velmi dobrém výkonu zvítězila vysoko 5:1 ve svůj prospěch a v soutěži pokračuje v sobotu dalším okresním derby na hřišti Dolní Moravice.

TJ Břidličná – TJ Úvalno 5:1 (1:0)
Branky: Marián Minich, Kamil Kocúr, Ondruška, Jiřičný, Jahoda - Bučko

Břidličná: Ludvík Zifčák, Jan Zifčák, Michal Kocúr, Jiřičný, Šarman, Jahoda, Minich, Ondruška, Veselka, Kamil Kocúr, Gyorgy, střídali: Cabák, Kladniček, trenér: Jan Bubela
Úvalno:
Malinovský, Bohm, Čandas, Klement, Simichanidis, Michal Žitník, Doležel, Komžík, Bučko, Ryška, Lukáš Žitník, střídali: Cikánek, Matwiov, trenér: Stanislav Dorňák