„Přišlo mi, že to tady soupeř přijel jenom odkopat. Měli jen jednoho hráče na střídání a ten ani nehrál. Nechci Petrovice hanit, ale bylo to takové zvláštní,“ přiznal po utkání trenér Kovohutí Marian Minich starší.

Jeho svěřenci vstoupili do utkání výborně a hned v úvodu dali najevo, že budou ze zápasu chtít tři body.

„Prvních dvacet minut bylo z naší strany parádních, prakticky jsme je nepustili k balónu a kombinovali jsme, bylo tam navíc hodně šancí,“ řekl Minich, ovšem vzápětí dodal: „Pak jsme se ale trochu přizpůsobili té jejich hře, naštěstí se nám díky Čaneckému podařilo dát na 1:0, což nás trošku uklidnilo,“ vykládal uvolněně zkušený stratég.

Ve druhé půli přidali další branky Břidličné Mohyla a střídající Zacpal, Petrovice už jen v závěru stačily korigovat ze standartní situace, když přesně zamířil Hoffmann.

„Po našem druhém gólu už Petrovice nějak neměly velký zájem se zápasem něco udělat, nijak se nevysunovali… Z jejich strany to dneska bylo málo,“ prohlásil Minich.

BŘIDLIČNÁ - PETROVICE 3:1 (1:0)

Branky: 11. Čanecký, 64. Mohyla, 76. Zacpal – 81. Hoffmann. Rozhodčí: Takáč – Tomšík, Janeček.

ŽK: Minich – Szturz, Paduch, Sikora. Diváci: 130.

Břidličná: Zifčák – Dvořák, Daříček, Hoffmann, Čanecký – Holčák (80. Simichanidis), Minich (89. Jiřičný), Ondra (85. Šulák), Cudrák – Mohyla (83. Pella), Sklenařík (38. Zacpal). Trenér: Marian Minich st.

Tomáš Chalupa