Domácí byli neskutečně produktivní. „Neřekl bych, že bychom v první půli byli o tolik horší. Soupeři ale vyšlo úplně všechno, k čemu se dostal. Naše šance se neujaly. Ve druhé půli jsme se také dostávali na půlku Čeladné, ale následovaly brejky, z nichž domácí skórovali. Po gólech z druhého poločasu nás Čeladná rozebrala do posledního šroubečku,“ komentoval trenér Břidličné Marian Minich starší, který vyzdvihl výkon čeladenského útočník Martina Váni, jenž se trefil celkem sedmkrát: „O jeho kvalitách jsme věděli. To, co v minulém ročníku dokázal dělat náš Pavel Kučera, teď předvedl on. Když měl balon u nohy, byl velmi nebezpečný, což nakonec podtrhl gólově.“

Břidličná se momentálně utápí v krizi a zoufale hledá cestu ven. „Byla to třetí porážka v řadě, která se černým písmem zapsala do naší klubové kroniky. Je to o psychice hráčů. Projevuje se to na nich. Mluvili jsme s nimi o tom. Musíme se chytit. V příštím kole jedeme do Vratimova, pak nás doma čeká Pustá Polom. V těchto utkáních to musíme zlomit. Pro náš tým to je stejně důležité, jako kdybychom se na jaře zachraňovali v soutěži,“ doplnil trenér Břidličné.

Čeladná – Břidličná 10:0 (4:0)

Branky: 17., 19., 24., 44., 49., 53. a 81. Martin Váňa, 47. Fojtík, 69. Hlaváč. 76. Kahánek. Rozhodčí: Opěla – Futerko, Vojkovský. ŽK: Walder – Dvořák, P. György, Kladníček. Diváci: 150.
Břidličná: Zifčák – Kladníček (46. Cabal), Jiřičný, Sklenařík, Dvořák (74. Hargaš) – P. György, Hoffmann, Kaup, Cudrák (74. Marian Minich ml.) – Schreier – Kučera (46. Žmolík). Trenér: Marian Minich st.