Hosté měli od začátku utkání viditelně herně navrch a chvílemi si vytvářeli drtivou převahu. První gólovou příležitost si ale vypracovali domácí, střelu jednoho z útočníků Šternberka skvěle zlikvidoval hostující gólman Zifčák. Břidličná v dalším průběhu několikrát před domácím gólmanem nebezpečně zahrozila.

Střely Kamila Kocúra, Darkeho, Patrika Györgyho a Schreiera skončily buďto v náruči domácího brankáře, nebo mimo svatyni Šternberka.

Do vedení se ale jako první dostali domácí fotbalisté, kteří využili zaváhání v defenzivě Břidličné a ze samostatném úniku překonali hostujícího brankáře Zifčáka. Břidličná odpovídala do přestávky dalšími šancemi, ale na poločasovém stavu 1:0 ve prospěch Šternberku se nic neměnilo.

Druhá půle se prakticky celá hrála v režii hostujícího celku. Hráči Břidličné domácí celek přehrávali po všech stránkách. Vyrovnání přišlo v 58. minutě. Obrana Šternberka zahrála nedovoleně a hosté zahrávali trestný kop. Darkeh se z hranice velkého vápna nemýlil a překonal domácího brankáře.

Po vstřelené brance Břidličná ještě více vystupňovala svůj tlak. Brankové příležitosti postupně zahodili Darkeh, ale i aktivně hrající Kamil Kocúr. Rozhodnutí tak přišlo až v 80. minutě, kdy se po centru z pravé strany hlavou do černého trefil opět Darkeh.

„V kombinaci nám to ještě trochu skřípalo, ale s výkonem jsem dneska rozhodně spokojený," řekl po utkání kouč Břidličné Marián Minich a dodal. „Naše výkonnost bude nyní už pouze stoupat a myslím si, že jsme na jarní boje připraveni."

Podle předsedy fotbalové Břidličné Ludvíka Zifčáka, je tým v podstatě již kompletní a připravený na jarní záchranářské boje. „V minulém týdnu jsme ještě z Rýmařova získali Michala Schreiera," vysvětloval předseda Ludvík Zifčák starší a dodával. „Navíc se do přípravy už zapojili všichni tři afričtí fotbalisté a nyní bychom chtěli ještě z Bruntálu získat Dana Hofmana. Tím bychom náš kádr pro jaro uzavřeli," vysvětlil ještě předseda Břidličné.

FK Šternberk - Kovo Břidličná 1:2 (1:0)
Branky Břidličné: Darkeh 2
TJ Břidličná: Ludvík Zifčák (Čechák) - Michal Kocúr (Marián Minich), Jiřičný, Borbelyo, Roman György - Kamil Kocúr, Schreier, Hofman (Mensah), Jan Kocúr (Koželoužek) - Patrik György, Darkeh. Trenér: Marián Minich