Vítkov potřeboval nutně vyhrát, ale Břidličná předváděla od začátku veliké nasazení. Navíc už ve třetí minutě se jí povedlo jít do vedení. Roman György poslal cent na hlavu Darkeha, gólmana Vítkova, Snášel vyrazil míč jen před Minicha a otěvřel skóre.

Domácí rychlá branka nezaskočila, naopak byli stále aktivnější. V 18. minutě si Vítkov vytvořil příležitost k vyrovnání, bravurní zákrok Zifčáka ale změnu skóre nepřipustil. Vítkov měl optickou převahu, Břidličná sázela na rychlé protiútoky. Největším nebezpečím pro domácí obranu byl především průbojný Darkeh.

Závěr poločasu patřil jednoznačně domácím, kteří vyvinuli velkou snahu o vyrovnání, ale naráželi na skvěle organizovanou obranu Břidličné.

Druhý poločas začal stejně zhurta jako první, jen obráceném gardu. Ve 46. minutě hostující Kladniček nepřesně odkopl míč ze šestnáctky. Domácí Krása jej vrátil zpět do velkého vápna na Špoka a ten vyrovnal. Po brance Vítkov ještě více přitlačil. Velké problémy hostujícím obráncům dělal především obratný Jurečka. Nebezpečné akce Vítkova ale končily na velmi dobře organizované obraně hostů, nebo v rukách jejich spolehlivého brankáře.

Břidličná nehrála pasivně a snažila se přecházet do rychlých protiútoků. Velkým nebezpečím pro branku Vítkova znamenali především Darkeh s Kamilem Kocúrem a právě posledně jmenovaný si v 72. minutě vypracoval slibnou příležitost. Na poslední chvíli ale nedokázal míč usměrnit za záda domácího gólmana.

Závěr byl dramatický a slušná divácká kulisa se nenudila. Obrovskou šanci měli domácí, když Krásova dalekonosná střela orazítkovala spojnici Zifčákovy branky. 
V závěru už Vítkovu docházely síly a Břidličná s přehledem dotáhla zápas do úspěšného konce a odvezla si ze hřiště soupeře důležitý bod.

„Bylo to pro nás velmi náročné utkání, neboť domácím nezbývalo nic jiného než zvítězit a my jsme měli v nohách středeční dohrávku s Frenštátem," vysvětloval po utkání kouč Břidličné Marián Minich a dodával: „Kluci ale utkání zvládli výborně a i když to občas trochu skřípalo, zasluhují za svůj výkon obrovskou pochvalu."

Chválou nešetřil ani předseda TJ Břidličná Ludvík Zifčák. „Máme v mužstvu skvělou partu zkušených hráčů, kteří táhnou za jeden provaz a právě tito borci, z nichž někteří šli na hřiště zranění a se sebezapřením, dnes všem mladým hráčům ukázali, jak se má za svůj klub bojovat. Za to jim patří moje poděkování," řekl po utkání Ludvík Zifčák starší.

Vítkov – Břidličná 1:1 (0:1)
Branky: 47. Špok – 3. Minich
Břidličná: Zifčák – Kladníček, Borboryo, Jiřičný, Mensah – Kamil Kocúr, Hofman, Schreier, Roman György – Minich (85. Juráš), Darkeh. Trenér: Marián Minich starší