Letošní ročník byl pro fotbalisty z města hliníku o to úspěšnější, že soutěž zachránili již tři kola před koncem a nyní mohou v klidu bilancovat . „V předešlých letech jsme bojovali o záchranu vždy až do posledního kola. Letos jsme byli zachráněni již tři kola před koncem, což považuji za velký úspěch," vysvětloval úvodem předseda fotbalového klubu z Břidličné Ludvík Zifčák. A pokračoval: „Jsme také hrdí na to, že ve skromných amatérských podmínkách jsme dokázali udržet pro bruntálský okres a hlavně pro naše město tak vysokou soutěž jakou bezesporu krajský přebor je a dlouhodobě se řadíme, společně s Rýmařovem a Krnovem, mezi top týmy okresu Bruntál."

Břidličná šla po podzimu do soutěže z posledního místa a se ziskem pouhých třinácti bodů byla označována za jasného kandidáta na sestup. „Hodně práce se udělalo v zimní přípravě, za což patří poděkování celému realizačnímu týmu v čele s trenérem Mariánem Minichem a jeho asistenty Stanislavem Jurášem a Michalem Minichem. Úctyhodnou práci odvedl i dlouholetý vedoucí mužstva Oldřich Mrhal a zdravotník Richard Doležal a samozřejmě celý výbor oddílu kopané. Opomenout samozřejmě nemohu ani velkou podporu města Břidličné, v čele s jeho starostou Miroslavem Kladníčkem," povídal dále Zifčák. „Tým jsme před sezonou výrazně posílili. Z Rýmařova přišli Schreier s Kučerou, z Bruntálu Hoffmann a z Ghany ke kanonýrovi Darkemu přibyli dva juniorští reprezentanti Mensah s Borboryem. Takže mužstvo bylo před jarními boji velmi dobré, o čemž svědčí i to, že v jarní části jsme se umístili, mám dojem, na čtvrté příčce, což je skvělý výsledek," doplnil předseda.

Klub si tradičně zakládá na svých odchovancích a právě ti hráli v uplynulém ročníku prim. „Sázíme především na své vlastní odchovance. Zde bych chtěl vyzdvihnout především kapitána Davida Jiřičného, brankáře Ludvíka Zifčáka, Kamila Kocúra a Romana Györgyho, kteří už léta patří mezi pilíře a srdcaře našeho klubu a bez kterých by si naši příznivci nedokázali mužstvo představit," říkal Ludvík Zifčák. A rychle dodal: „Ale uznání zasluhují i mladí hráči jako například Kladníček, který toho letos bohužel příliš kvůli častým zraněním nenahrál, Marián Minich, Chmelař a Patrik György, který mne osobně, svým přístupem k fotbalu a výkonnostním vzestupem potěšil ze všech nejvíce."

Předseda klubu z Břidličné si ale pochvaloval i posily. „Podařilo se nám tým kvalitně doplnit o zkušeného Schreiera, rychlonohého Kučeru, výborného Hoffmanna a trojici ghanských borců v čele s kanonýrem Darkehem. Nemohlo z toho vyjít nic jiného než výborný tým, který na jaře útočil na přední příčky jarní tabulky," uváděl.

Přestože letní příprava bude zahájena až 10. července, Břidličná už dnes hlásí připravenost na nový ročník. „Mužstvo zůstane prakticky totožné," podotkl Zifčák. Pokračoval: „V rámci nového přestupního řádu jsme získali z Rýmařova Schreiera a Kučeru, z Bruntálu Hoffmanna a v jednání jsou další dva hráči z vyšších soutěží. Jejich jména ale zatím neprozradím," usmíval se. Vůbec největší posilou by měl být bezmála dvoumetrový útočník Dacouri z Pobřeží slonoviny. Naopak ale kádr Břidličné možná opustí Darkeh. „Má o něj zájem HFK Olomouc," podotkl Zifčák.

Pro nový ročník je Břidličná pasována na jednoho z kandidátů na příčky nejvyšší. Ze samotného klubu ale zní skromnost. „Taky jsem to už slyšel, že by Břidličná mohla jít na divizi, ale myslím si, že bychom měli zůstat nohama na zemi," usmíval se spokojeně předseda klubu. Na závěr dodával: „V horizontu dvou až tří let nás navíc zřejmě nemine kompletní reorganizace kádru, někteří starší hráči se už ozývají, že krajský přebor je pro ně příliš velká zátěž. Naprosto jim rozumím a je mi jenom líto, že jim nemohu ubrat roky. Přesto si právě těch starších velice vážím za jejich profesionální přístup. Dříve či později se ale s tímto problémem budeme muset stejně vypořádat. Nerad bych se jednou dočkal podobného osudu, který stihl dřívější účastníky krajského přeboru Jakubčovice, Jakartovice, Slavkov a další," uzavřel Ludvík Zifčák. (st)