Fotbalový tým Břidličné má za sebou vynikající jaro, které vyústilo v boj o druhé místo a o postup do krajského přeboru. Na hřiště kvalitního týmu Markvartovic cestovali fotbalisté Břidličné s jasným cílem naplno bodovat a stát se novým účastníkem krajského přeboru. Domácí disponují kvalitním mužstvem, ale v nedělním utkání tahali za horší konec.

Hosté chtěli navázat na historický postup do I.A třídy v loňském roce a od začátku byli jasně lepším týmem. Už v 15. minutě otevřel skóre Ondruška a jeho gólové trefy do přestávky postupně napodobili Kamil Kocúr, Macrineanu a také sami domácí, kteří si vstřelili hlavou vlastní gól. Domácí se zmohli minutu před poločasem pouze na korigování stavu na 1:4.

Břidličná byla jasně lepším týmem i po přestávce a pokračovala v aktivním výkonu. Markvartovice nestačily a inkasovaly další dvě branky z kopaček Kladnička a Ondrušky. Stav 6:1 již hosty uspokojil a po vítězství v poměru 6:1 mohou slavit další, po roce neuvěřitelný, historický postup do krajského přeboru.

„Dnešní utkání bylo jasně v naší režii a vyhráli jsme naprosto zaslouženě. Jsme moc rádi, že se nám po ročním účinkování v I.A třídě podařilo historicky postoupit do krajského přeboru," řekl po utkání nadmíru spokojený trenér Břidličné Petr Kostelník.

Markvartovice – Břidličná 1:6 (1:4)
Branky Břidličné: Ondruša 2, Kamil Kocúr, Macrinenanu, Kladniček, vlastní
Sestava Břidličné: Ludvík Zifčák – György (60. Chmelař), Cálek, Jiřičný, Zítka – Kladniček (60. Divacký), Slota, Ondruška, Michal Kocúr – Kamil Kocúr, Macrineanu. Trenér: Petr Kostelník