Domácí byli od začátku důraznějším týmem a vytvořili si i více nebezpečných situací před brankou Frenštátu. Hosté hráli v poli rovnocennou partii, ale vyloženou brankovou příležitost si nevytvořili. Ve 26. minutě se domácí fotbalisté poprvé radovali. Po straně se dostal do průniku kanonýr Darkeh a z úhlu zajistil svému týmu vedení.

Hosté se snažili odpovědět, ale obrana Břidličné je do brankových příležitostí nepouštěla. Naopak to byli domácí, kteří mohli přidat pojistku na jednobrankový náskok. Patrik György ale neuspěl.

Ve druhé půli pokračoval vyrovnaný boj. Hosté chtěli srovnat a tlačili se k bráně Břidličné. Vyrovnání měl na kopačkách Gillar, ale domácí gólman Zifčák byl proti a výborně zakročil. Na hřišti se bojovalo o každý metr. Domácí chtěli vedení pojistit, hosté prahli po vyrovnání. S blížícím se závěrem se hra otevřela a pět minut před koncem bylo vyrovnáno. Před brankou domácích se prosadil Fojtík a začínalo se znovu.

Břidličná nechtěla přerušit šňůru vítězství, a tak bojovala až do konce. V 89. minutě se jí to vyplatilo. Po standardní situaci si nejvýše na centr do velkého vápna Frenštátu vyskočil obránce Borboryo a hlavou nasměroval svůj tým za vítězstvím. Na něm už nic nezměnila ani závěrečná snaha hostů o vyrovnání.

Břidličná zvítězila 2:1 a šplhá pořadím krajského přeboru nahoru. Ve vyrovnané tabulce už na desáté pozici ztrácí pouhé tři body na čtvrtý Bohumín.

„Utkání bylo vyrovnané a bojovné. Myslím, že jsme si vytvořili více brankových příležitostí a nakonec bylo naše vítězství zasloužené. Teď potřebujeme zvládnout následující zápasy a pak budeme pomalu přemýšlet o další sezoně," uvedl šéf oddílu Ludvík Zifčák starší.

Kovo Břidličná - Frenštát pod Radhoštěm 2:1 (1:0)
Branky: 26. Darkeh, 89. Borboryo - 85. Fojtík
Břidličné: Ludvík Zifčák - Mensah, Borboryo, Jiřičný, Minich (57. Kučera) - Hoffmann, Schreier (70. Roman György), Kamil Kocúr, Jan Kocúr (62. Kladniček) - Darkeh, Patrik György (85. Cálek). Trenér: Marián Minich starší