V netradičním čase, v sobotu dopoledne, cestovali fotbalisté Břidličné na hřiště Vítkovic s nevelkými nadějemi na bodový zisk. Svěřenci Petra Kostelníka se ale chtěli pokusit o překvapení a na hřišti favorita zabojovat.

Domácí vstoupili do zápasu s velkou vervou a v úvodních minutách si vypracovali tlak. Vytvářeli si standardní situace a ve 4. minutě se po rohovém kopu, který obrana Břidličné nedokázala odvrátit, ujali vedení. Hosté se v dalším průběhu postupně otřepali a začali hru vyrovnávat.

Ve 22. minutě ale přišel další roh domácích a z něj po hlavičce jednoho z hráčů Vítkovic druhý gól v síti hostů. Na rychlé protiútoky hrající fotbalisté Břidličné se snažili o odpověď, ale střelecky se neprosazovali. Přesto se mohli hosté do přestávky dočkat vyrovnání, ale dobrou příležitost Györgym nevyužili. Možnosti zvýšit jednobrankové vedení měli i domácí, proti byl brankář Břidličné Zifčák, který svůj tým nejednou podržel.

Od začátku druhé poloviny utkání se hrál poměrně vyrovnaný fotbal. Překvapivě herně navrch získávali postupně hosté. V útoku zaměstnával defenzivu domácích zejména Holčák. Domácí se snažili kontrolovat vývoj utkání a využívat mezer ve hře hostů. Vítkovice si tak vypracovaly několik nebezpečných příležitostí, ty se ale s efektem nesetkaly.

Hostující fotbalisté bojovali i za nepříznivého stavu a v 71. minutě se po zásluze dočkali. Pronikajícího Holčáka fauloval v pokutovém území Vítkovic domácí gólman Kovalík a rozhodčí správně nařídil pokutový kop. Ten bezpečně proměnil Jiřičný a vrátil svůj tým do zápasu.

Břidličná hrála na vyrovnání a tlačila se do útoku. Domácí využívali svých rychlých útočníků k protiútokům a byli nebezpeční. Více možnosti měli hosté, ale Holčák a ani jeho spoluhráč v útoku György se již gólu ve vítkovické síti nedočkali.

Utkání tak skončilo těsným vítězstvím favorita 2:1 a o nutné body budou fotbalisté Břidličné bojovat v sobotu od 14.30 hodin na svém hřišti proti Petřkovicím. „Úvod utkání jsme zaspali a zbytečně inkasovali. V dalším průběhu utkání jsme postupně hru vyrovnali a ve druhém poločase jsme měli navrch. Myslím, že jsme měli i na bod, ale nakonec to nevyšlo," řekl k utkání trenér Břidličné Petr Kostelník.

MFK Vítkovice – TJ Břidličná 2:1 (2:0)
Branky: 3. Horváth, 30. Koubek – 60. Jiřičný z pen.

Sestava Vítkovic: Kovalík – Veselý (82. Blucha), Horváth, Prokeš, Červeňák – Knapp – Bystrý, Koubek (72. Kostelecký), Šebek (46. Pilař), Mikulenka – Sklenička (90. Omasta). Trenér: Oldřich Jakubek
Sestava Břidličné: Ludvík Zifčák – Kamil Kocúr, Jahoda, Jiřičný, Calek – Michal Kocúr, Kučera, Ondruška, Kladníček (73. Jan Zifčák) – György, Holčák. Trenér: Petr Kostelník.