Klubový předseda Kovohutí Ludvík Zifčák starší po prohře doma s Polankou sliboval postové změny v sestavě. Do středu zálohy se pak opravdu posunul Jan Šulák s Davidem Jiřičným, na kraj obrany naopak zamířil Libor Dvořák.

Přeskupení šlo Břidličné k duhu. Během prvního poločasu na hájeckém trávníku několikrát nebezpečně zahrozila. Šance si vypracovali i domácí, ale nejblíže ke gólu měl nedlouho před přestávkou Martin Sklenařík. Dostal se za obranu ale svou tutovku v gól nepřetavil.

„Hrálo se ve velkém vedru. Nebezpečný byl i Háj, ale náš brankář chytal velmi dobře,“ popisoval levý záložník Břidličné Marcel Cudrák, jehož čas přišel deset minut před koncem.

Ve druhé půli do toho Kovohutě ještě více šláply. Háj hodně trápil agilní útočník Pavel Kučera. V jednom případě vyprodukoval bombu z dobrých třiceti metrů, která lízala šibenici brány domácích.

Obrovskou možnost ke skórování měl i po hodině hry, kdy Háječtí zahráli malou domů. Zeď ovšem ze standardky nepropálil. No, a když to Pavlu Kučerovi tentokrát nešlo střelecky, etabloval se do role nahrávače.

Během osmdesáté minuty se dobře rozhlédl při přebírání balonu a perfektní přihrávkou vrchem za sebe našel Marcela Cudráka, jenž propálil domácího brankáře.

Tentýž hráč měl předtím ještě jednu tutovku, ale nedal. V závěru Háj ve Slezsku mohl vyrovnat, ovšem skóre se už neměnilo. „Bylo to vyrovnané utkání, ve druhém poločase jsme se však zlepšili a troufám si říct, že o gól byl náš celek lepší. Prospěly nám změny v sestavě,“ uzavřel Marcel Cudrák.

Háj ve Slezsku – Břidličná 0:1 (0:0)
Branka: 80. Cudrák. Rozhodčí: Opěla – Ham, Tabášek. ŽK: Dvořák, Čanecký, Mohyla. Diváci: 180.
Břidličná: Ludvík Zifčák ml. – Mohyla, Čanecký, Hoffmann, Dvořák – Marian Minich ml. (90+3. Hargaš), Jiřičný, Šulák, Cudrák – Sklenařík (90+1. Kladníček), Kučera. Trenér: Roman Štůrala.