Bez Romana Györgyho, Michala Kocúra a dalších nastoupila Břidličná v posledním letošním utkání krajského přeboru před vlastními příznivci do zápasu s kvalitním soupeřem aktivně. Hned v úvodu pálil Kučera, ale mimo. Hosté od začátku prokazovali své nesporné kvality. Technický a kombinační projev byl jejich silnou stránkou. Diváci tak mohli sledovat poměrně dobrý fotbal a možnosti na obou stranách hřiště.

Ve 24. minutě šli hosté do vedení. Domácí zahráli před svou šestnáctkou nedovoleně a hosté dostali příležitost trestného kopu. S ním si dětmarovický hráč poradil výborně a přesnou střelou nedal Zifčákovi v domácí svatyni šanci, 0:1.

Břidličná reagovala snahou o vyrovnání a měla i další možnosti. Střelecky se ale domácí fotbalisté neprosadili, a když ani Dětmarovice své příležitosti do přestávky nevyužily, tak se na jednobrankovém vedení hostů nic neměnilo.

Obraz hry se neměnil ani ve druhém poločase zápasu. Hostující tým pokračoval v kvalitním výkonu, který mu přinášel po dobrých kombinacích střelecké příležitosti. Domácí gólman Zifčák mohl prokazovat své kvality. Domácí se naopak snažili bojovností a jednoduchým přechodem do útoku o vyrovnání. Před brankou Dětmarovic bylo také několikrát horko. Do příležitostí se tlačili Holčák a Kučera, ale stav se neměnil.

Čas ubíhal a jednobrankový náskok Dětmarovic přetrvával. Domácí fotbalisté s blížícím se závěrem utkání otevírali obranu a hráli na vyrovnání. Gól ale přišel na druhé straně. Hosté podnikli rychlý protiútok a z něj vstřelili do sítě Břidličné druhý, rozhodující gól zápasu. Po závěrečném hvizdu rozhodčího si Břidličná připsala porážku 0:2, ale soutěž krajského přeboru si zahraje i v příští sezoně.

„Dětmarovice mají velmi zkušený a na krajský přebor ostřílený tým. My jsme i přesto měli šance na vstřelení gólu. Bohužel jsme je nevyužili a zkušený soupeř nás potrestal," řekl k utkání stručně kouč Břidličné Petr Kostelník.

TJ Břidličná - SK Dětmarovice 0:2 (0:1)
TJ Břidličná: Ludvík Zifčák - Jiřičný, Kladniček, Jahoda, Kamil Kocúr - Jan Zifčák, Kučera (80. Jan Kocúr), Holčák, Kršek - Minich, Patrik György (88. Chmelař). Trenér: Petr Kostelník