„Trénujeme čtyřikrát týdně a do přípravy jsme zařadili i nové tréninkové prvky," říkal hlavní kouč týmu Marián Minich a pokračoval: „Silovou a rychlostní část v tělocvičně provádíme pod dohledem vojenského specialisty přesně tak, jak ji provádějí naši vojáci před odchodem na zahraniční mise, tím chceme docílit, aby naši hráči získali především tvrdost a větší fyzickou odolnost, " dodával Minich.

Břidličná je sice po podzimní části na posledním místě tabulky, ale od devátého místa ji dělí pouhé tři body. „Ztráta na naše soupeře je opravdu minimální a my si plně uvědomujeme, že do jarní části musíme posílit," vysvětloval předseda TJ Břidličná Ludvík Zifčák a dodával.

„Náš kádr po podzimu zůstává stejný, pouze z něj odchází Ladislav Smažinka do Ryžoviště. Mužstvo koncem února posílí čtyři juniorští reprezentanti Ghany, Alabi, Mensah, Adams a Adotey, ti přiletí 18. února. Ze sousedního divizního Rýmařova přichází Pavel Kučera, ze Sigmy Olomouc Jiří Kobylík, z Prahy se vrátil gólman Martin Čechák a z Ryžoviště přišel Vojta Jurtík.

Bohužel nám nevyšel přestup Honzy Urbana z brněnské Bystrce, ale v hledáčku máme vytipované ještě další dva hráče, se kterými – i jejich kluby – probíhají intenzivní jednání. Myslím, že bychom mohli na jaře mít velice silný tým," pokračoval šéf fotbalové Břidličné.

V pátek 5. února sehráli fotbalisté Břidličné první přátelské utkání. Na bruntálské umělce podlehli domácímu Bruntálu 1:3. „Utkání bylo z naší strany pojato ryze zkušebně. Scházelo nám hned několik hráčů, Ludvík Zifčák mladší, Jan Zifčák, Michal Kocúr, Holčák a Cálek. Navíc s horečkami na poločas nastoupil Roman György a ne zcela fit byl také Patrik György, který nakonec odehrál pouze jeden poločas," vysvětloval předseda Zifčák.

„Během zápasu se prostřídalo celkem osmnáct hráčů a navíc jsme zkoušeli i další akvizice z afrického kontinentu, které mají o angažmá v Břidličné zájem, jako například Mensah, jmenovec Mensaha, který teprve přiletí, Mastris, Marvis a Regy, a které jsme před zápasem vůbec neviděli hrát," povídal dále šéf Břidličné a dodával:

„Přesto si myslím, že utkání splnilo svůj účel a náš tým po velké tréninkové zátěži nepodal špatný výkon. Podle mého názoru jsme si v průběhu utkání i vytvořili herní převahu."

V příštím týdnu odcestují fotbalisté Břidličné na soustředění do Karlovy Studánky, kde by se v lázeňském prostředí s nejčistším ovzduším v Evropě měli věnovat především rehabilitaci a nabytí fyzické kondice. Po návratu čekají Břidličnou další přípravná utkání s Krnovem, Šternberkem, Šumperkem a Krásnými Loučkami.