Po prvních třech kolech byli břidličenští fotbalisté zralí na ručník. Se Šenovem a Heřmanicemi prohráli dvakrát 0:5, následoval krutý výprask 0:10 v Čeladné, kde se hned sedmkrát trefil aktuálně nejlepší střelec soutěže Martin Váňa a Břidličná se utápěla v těžké krizi.

„Myslím si, že na tom měla velký podíl nepovedená letní příprava. Nemohli jsme sehrát dvě přípravná utkání a kluci asi čtrnáct dnů stáli. Byli jsme nerozehraní a naše opory, které střílejí góly, Pavel Kučera, Marcel Cudrák nebo Martin Sklenařík se do toho dlouho nemohli dostat,“ komentoval kouč Břidličné Marian Minich starší.

Velký pozitivní impuls obstaral příchod záložníka Dušana Žmolíka. Vytříbený technik zvedl herní projev svými výkony nejen na hřišti, ale i na střídačce. Podílel se totiž také na trénincích. V průběhu podzimu ho oslovila třetiligová Mohelnice, aby se áčka ujal jako hlavní kouč.

„S příchodem Dušana se zintenzivnily a zkvalitnily tréninky. Seznámil nás s něčím jiným a brzy se to začalo projevovat, i když start neměl nejpříjemnější. Po asi třech trénincích nastoupil na poločas v Čeladné, kde jsme dostali desítku,“ pokračoval kormidelník Kovohutí a vzápětí ještě dodal:

„Forma se začala zlepšovat, ale přestože jsme řadu soupeřů přehráli, nebyli jsme schopni se trefit. Vše vyvrcholilo smolnou domácí porážkou v derby s Krnovem. Herně jsme měli navrch, ale nedokázali to gólově vyjádřit. Od té doby jsme se však zvedli a začalo se dařit. Přesvědčili jsme se o tom, že můžeme porazit kohokoliv.“

O tom, jak se během zimní přestávky změní kádr Břidličné, jeho kouč ještě jasnou představu nemá. Řeší totiž svou budoucnost. „Mám problémy s plotýnkami a trápí mě záda. Na podzim se to ozývalo ve větší míře a bylo to pro mě dost nepříjemné. Vzal jsem si nějaký čas na rozmyšlenou a během týdne se rozhodnu, jestli budu pokračovat,“ uvedl.

Posily se Kovohutím vzhledem ke kolísavým výsledkům v sezoně budou hodit. Ty letní se příliš nevydařily. Největší nová akvizice Aleš Besta se k mužstvu nakonec vůbec nepřipojila. Moc toho neodehrál ani bruntálský trojlístek Petr Šanda, Tomáš Kaup a Martin Cabal.

Nejlépe kromě Dušana Žmolíka zapadl útočník Martin Sklenařík a Libor Dvořák. Zimní příprava by břidličenským fotbalistům měla začít třetí týden v lednu.