Utkání mělo od začátku oboustranně vyrovnaný průběh. Hosté si ale vytvářeli více střeleckých a brankových příležitostí. Poslat do vedení mohli Břidličnou postupně Kučera, Borboryo a Patrik György. Ani jeden ale ve vyložených příležitostech neuspěl a bezbrankový stav přetrvával.

Šance měli v dalším průběhu také domácí fotbalisté, ale dobře hrající defenziva hostů v čele s gólmanem je dokázala bez větších potíží odvrátit. Břidličná se snažila strhnout vedení na svou stranu i v dalším průběhu první půle, střelecky se jí ale vůbec nedařilo.

Podobný obraz jako první poločas přinášel i ten druhý. Hosté byli častěji na míči a měli další možnosti. Ve dvou dobrých příležitostech se ocitl Kučera, stavem utkání také nepohnul. Odpovídali také domácí, přesnou mušku ale nenacházeli. Aktivnější hosté chtěli vyhrát a blízko gólu byl Patrik György, míč z jeho kopačky skončil jen na břevně domácí svatyně. Také další pokus Romana Györgyho olízl jen břevno a zápas spěl k remíze.

V 75. minutě ale nasadil k individuální akci hostující Kučera a po chladnokrevném zakončení poslal Břidličnou do vedení. Domácí byli zaskočeni a mohli inkasovat i z další akce hostů. Břidličná měla dále převahu a mohla rozhodnout. Místo toho vyrobili hosté v 87. minutě taktickou chybu ve středu hřiště. Domácí podnikli rychlý protiútok a po nedůraze v obraně Břidličné Kaluža šťastně vyrovnal.

Poslední minuty utkání se hrályv režii hostů, ale na remíze 1:1 již nic nezměnily. Břidličná tak zůstává i po třetím kole neporažena a i další utkání odehraje na hřišti soupeře, v Bílovci.

„Sehráli jsme další slušné utkání, ale bohužel i vinou neproměnných brankových příležitostí vezeme jen bod. Také další zápas hrajeme na hřišti soupeře a zatím si nevedeme špatně. Musíme to zvládnout a pak se připravit na domácí derby s Krnovem," řekl po utkání šéf fotbalové Břidličné Ludvík Zifčák starší.

Polanka – Břidličná 1:1 (0:0)
Branky: 87. Kaluža – 75. Kučera
Břidličná: Ludvík Zifčák – Mensah, Borboryo, Jiřičný, Kučera – Hoffmann, Kamil Kocúr, Roman György, Schreier – Jan Kocúr (87. Minich), Patrik György. Trenér: Marián Minich