Nepříznivé počasí v minulém týdnu odložilo fotbalistům Břidličné první jarní kolo krajského přeboru v kopané. „Ještě ve středu jsme měli na hřišti skoro patnáct centimetrů sněhu a proto jsme se raději se soupeřem z Frenštátu dohodli na odložení utkání na 11. května," vysvětlil předseda fotbalové Břidličné Ludvík Zifčák starší a dodal: „Proto jsme využili nucené přestávky k sehrání alespoň přípravného utkán."

Břidličná nastoupila do utkání bez nemocných Zifčáka, Kladníčka, Jana Kocúra, Patrika Gyögyho a stále bez Kučery. I přes oslabenou sestavu určovala od začátku utkání tempo hry. Svěřenci Mariána Minicha dobře kombinovali a vytvářeli si brankové příležitosti. Bylo jenom otázkou času, kdy vstřelí první branku.

Blízko byl už v 5. minutě Darkeh, ale z vyložené šance nastřelil pouze rohový praporek. O pár minut později ho následoval Divacký. Domácí i nadále pokračovali v zahazování svých příležitostí a následně přišel trest, kdy jeden z hráčů Světlé Hory využil zaváhání brankáře Čecháka a světlohorští se ve 20. minutě překvapivě dostali do vedení.

To ale netrvalo dlouho a ve 23. minutě bylo vyrovnáno, když obdobného zaváhání gólmana Světlé Hory využil Divacký. O další tři minuty později se do brejku dostal Darkeh a otočil výsledek na stranu Břidličné. Účastník krajského přeboru v tu chvíli zcela ovládl hřiště a dobrou kombinační hrou se dostával na dostřel branky hostí.

Ve 37. minutě však došlo ke zbytečnému faulu ve velkém vápně Břidličné a hosté z pokutového kopu vyrovnali na poločasových 2:2.

Druhý poločas začal obdobně jako ten první. Ve 47. minutě napřáhla ke střele skoro z poloviny hřiště africká posila v dresu Břidličné Borboryo a gólman Světlé Hory si na míč sáhl, až když jej vytahoval ze své sítě. Po této brance se hosté ještě více stáhli na svou polovinu a hráli o udržení příznivého výsledku. To se jim ale dařilo pouze do 55. minuty kdy se počtvrté trefil do sítě hostů Roman György.

Pátou branku do sítě úporně se bránící Světlé Hory přidal v 60. minutě opět Darkeh. Převahu Břidličné pak potvrdil ještě v 75. minutě znovu Darkeh, který uzavřel skóre utkání na konečných 6:2 ve prospěch Břidličné.

„Utkání jsme odehráli vyloženě v tréninkovém tempu a šlo nám především o to, nevypadnout z tempa a přitom se vyhnout zraněním," konstatoval po utkání kouč Břidličné Marián Minich a dodal ještě: „Teď bude hlavně důležité doléčit všechny nemocné a připravit se na sobotní zápas s Vendryní."

TJ Břidličná - Světlá Hora 6:2 (2:2)
Branky Břidličné: Darkeh 3, Borboryo, Roman György, Divacký
TJ Břidličná: Čechák - Mensah, Borboryo, Jurtík (Jiřičný), Minich - Roman György, Schreier, Hoffmann, Kamil Kocúr - Divacký, Darkeh. Trenér: Marián Minich