Druhý celek tabulky přijel do Břidličné s cílem neprohrát a tomu také podřídil svůj styl hry. Přesto to byla Břidličná, která na svého soupeře doslova vletěla, a již ve 3. minutě se do brankové příležitosti dostal kanonýr Darkeh.

V dalším průběhu se ke slovu dostali i hosté, kteří velmi dobře kombinovali a vytvářeli si šance. Domácí obrana ale pracovala spolehlivě. V 18. minutě domácí udeřili. Obránce Kučera odkopl míč až na polovinu soupeře na Darkeha, který se zbavil obránce, obešel gólmana a uklidil míč do prázdné branky.

Po vedoucí brance Břidličná převzala otěže hry do svých rukou a vytvářela si jednu příležitost za druhou. Ve 32. minutě vletěl do šestnáctky Dětmarovic Patrik György, jeho prudká přihrávka skončila pouze na kopačce jednoho z obránců hostů. Ten ale ihned založil rychlý brejk, na jehož konci bylo vyšachování domácí obrany a nakonec i vyrovnání.

Rychlý gól Břidličnou nepoložil, a ta naopak ještě více zesílila tlak na hostující tým. Ve 
35. minutě mohl domácí dostat do vedení opět Darkeh, jeho únik zastavil brankář Dětmarovic.

Hned po přestávce se do velké příležitosti dostal po průniku Kučery opět Darkeh, ale vyloženou gólovku zahodil. Dětmarovice vycítily, že domácí jsou v útoku bezzubí a převzaly aktivitu. Břidličná ale velmi pozorně bránila a přecházela do protiútoků. V 56. minutě to byl opět Kučera, který zatáhl míč kdo šestnáctky, přihrál Darkehovi, ten ale opět neproměnil.

V 85. minutě se Břidličná přece jen gólu dočkala. Z pravé strany centroval Kučera na hlavu Kamila Kocúra a ten překonal brankáře. K údivu všech ale rozhodčí gól pro ofsajd neuznal. O minutu později zůstala píšťalka rozhodčího němá po faulu ve velkém vápně na pronikajícího Darkeha.

Rozhodnutí přišlo v 89. minutě. Tvrdou střelu z trestného kopu Kučery brankář Dětmarovic vyrazil, chvíli se hrálo dál, ale po poradě s asistentem odpískal hlavní arbitr gól. Brankář hosty podle čárového sudího vytáhl míč až zpoza brankové čáry. Hosté situace hodně rozlobila a po utkání okamžitě podali protest. Situaci bude ještě projednávat Krajský fotbalový svaz.

„Už v první půli jsme mohli zápas rozhodnout, ovšem to, co dnes zahodil Darkeh, se každý den nevidí. V každém případě musím klukům poděkovat za velmi zodpovědný a hlavně kvalitní výkon," uvedl kouč Břidličné Marián Minich.

Radost z vítězství měl i šéf TJ Břidličná Ludvík Zifčák starší: „Myslím si, že dnes jsme definitivně rozhodli o tom, že do nejvyšší krajské soutěže po právu patříme. K naprosté jistotě je ale nutné ještě získat jeden bod, a to za předpokladu, že týmy za námi obě poslední utkání vyhrají.

Břidličná – Dětmarovice 2:1 (1:1)
Branky: 18. Darkeh, 89. Kučera – 33. Skotnica
Břidličné: Zifčák – Kučera, Borboryo, Jiřičný, Mensah (75. Chmelař) – Roman György, Hofmann, Schreier, Minich (65. Kamil Kocúr) – Patrik György, Darkeh. Tr.: Minich