Do první vážné situace se dostala Břidličná v 11. minutě, ale Kučera těsně minul. Stejná situace se opakovala o minutu později, tentokrát ránu vyrazil gólman. Po čtvrthodině zastavili domácí ve vápně nedovoleně, ale sudí nepochopitelně nepískal.

„Domácí obránce Košťál chytil Kučeru za dres a nedovolil mu z bezprostřední blízkosti vystřelit," kroutil hlavou kouč Břidličné Marián Minich. Hosté se domáhali penalty, ale rozhodčí svůj verdikt nezměnil.

Domácí si asi uvědomili, že pokud chtějí body, budou muset začít hrát a na trávníku to začalo jiskřit. Nejtvrdší zákroky vytáhl Bohumín na Kučeru, ale rozhodčí Dudek netrestal. Ve 20. minutě předvedl likvidační faul na Hoffmanna domácí Sittek, ale ani to nevyvedlo Dudka z klidu.

„Sittek šel nohama do úrovně hlavy Hoffmana, který byl sražen na zem a musel být ošetřován," popisoval zákrok předseda klubu z Břidličné Ludvík Zifčák a dodal. „To už jsme začali hlasitě protestovat."

Průběhem hry rozladěná Břidličná vypadla ze hry a domácí toho ve 24. minutě využili. Po rohu se dostali do vedení. O čtyři minuty později se Bohumínští radovali podruhé, když Jatagandzidis využil nedůslednosti obrany hostí. Od této chvíle se hra rozmělnila na řadu soubojů a průběh utkání se hlavnímu rozhodčímu evidentně vymknul z rukou.

V závěru první půle pak domácí ještě jednou překonali gólmana Zifčáka a poslední minuty se odehrávaly ve velmi nervózní atmosféře. Hosté dokonce uvažovali o tom, že utkání předčasně ukončí.

„Na protest proti vedení utkání jsme byli připraveni do druhé půle nenastoupit a tím poukázat na praktiky, které Bohumín v posledních utkáních proti svým soupeřům používá. Kluci se nakonec sami, jako tým, rozhodli v zápase pokračovat," řekl před zahájením druhé půle Zifčák.

Do druhé půle již nastoupila Břidličná bez Kučery, který musel pro zranění odstoupit. „Přestože jsme si v kabině řekli, že budeme využívat střelbu z větší vzdálenosti, nenašel se nikdo, kdo by se k tomu odhodlal, a tak končily naše útoky pouze před velkým vápnem," řekl kormidelník Břidličné Minich.

Závěr nepříliš vydařeného utkání patřil Břidličné. V 86. minutě napřáhl ke střele z pětadvaceti metrů Borboryo a zaznamenal čestný úspěch hostí.

„Nebudeme se vymlouvat na rozhodčího, kterému utkání nevyšlo, prostě jsme prohráli, ale musíme poukázat na neseriózní praktiky Bohumína," uvedl po utkání rozhněvaný předseda klubu Zifčák. „Stejně tak jako my dnes si v minulém kole stěžovali i fotbalisté Polanky a předtím další kluby a myslím si, že je načase s tímto začít něco dělat. Jinak v budoucnu už nebude chtít krajský přebor nikdo hrát," dodal

Bohumín – Břidličná 3:1 (3:0)
Branky: 24. Socha, 28. Jatagandzidis, 42. vlastní – 86. Borboryo
Břidličná: Zifčák – Mensah, Borboryo, Jiřičný, Kladniček (67. Olejár) – Schreier, Hoffmann, Kamil Kocúr, Mitov – Jan Kocúr, Kučera (46. Marián Minich ml.). Trenér: Marián Minich st.