Tým trenéra Mariana Minicha staršího se nemohl naladit na správnou vlnu a mužstvo upadlo do herní krize. Vzpruha přišla v nejlepší možný čas. „Čtvrtá porážka s protivníkem z dolních pater tabulky by už pro nás byla opravdu špatným znamením a hodně těžko by se to napravovalo,“ komentoval kouč Břidličné.

Mimichova družina ovšem od úvodních minut na vratimovském pažitu byla jako vyměněná. „V prvním poločase jsme podali vynikající výkon. Byl to velký rozdíl oproti předchozím zápasům. Hráli jsme velmi disciplinovaně a kluci přesně plnili taktické pokyny,“ chválil svůj výběr Marian Minich starší. Jediný gól úvodních pětačtyřiceti minut zařídil hostující kanonýr Pavel Kučera. Ten se osm minut před přestávkou nadvakrát prosadil přes brankáře Vratimova. Rozdíl ve skóre však mohl být vyšší, kdyby své šance využili také Tomáš Kaup s Dušanem Žmolíkem.

Po změně stran domácí na Kovohutě zatlačili. Další branku ale přidali hosté. Libor Dvořák se ve vápně dostal k balonu a jeden z Vratimovských ho skluzem evidentně fauloval, takže rozhodčí ukázal na penaltový puntík, z něhož se Marcel Cudrák nemýlil. Poslední přesný zásah zařídil opět Pavel Kučera, když po pravé straně utekl obráncům Vratimova a prosadil se střelou na vzdálenější tyč. „Podle mého šlo o spravedlivé vítězství. Vytvořili jsme si více gólovek a kdyby své příležitosti obě strany zúročily, bylo by konečné skóre klidně 2:6,“ pokračoval kouč Břidličné, jenž se odhodlal k několika změnám v sestavě.

K té nejcitelnější došlo na gólmanském postu, kam se místo tradiční jedničky Ludvíka Zifčáka postavil Jiří Šulák. „Luďa si v minulém zápase lehce narazil koleno a po desítce v Čeladné si potřeboval také pročistit hlavu. Jirka chytá za naše béčko a o víkendu se oba vzájemně prohodili,“ poznamenal Marian Minich starší, jenž si opět pochvaloval přínos nové posily Dušana Žmolíka. Ten plní roli hrajícího kondičního trenéra a asistenta. Ve Vratimově zvládl odehrát celý zápas: „Na výhře měl skutečně velký podíl. Jeho příspěvek lze poznat i při tréninku. Nyní ještě potrénujeme a ve středu nás od 17 hodin na vlastním hřišti čeká duel s Pustou Polomí. Pokud zahrajeme tak jak v sobotu, věřím, že uspějeme.“

Vratimov – Břidličná 0:3 (0:1)

Branky: 37. a 85. Kučera, 57. z pen. Cudrák. Rozhodčí: Futerko – Sivera, Pala. ŽK: J. Pešek, Svěnčík, R. Pešek, Šimek – Kučera. Diváci: 90.
Břidličná: Šulák – Kladníček (62. Šanda), Jiřičný, Hoffmann, Marian Minich ml. (86. Sudek) - Kaup, Dvořák, Schreier (73. Sklenařík), Cudrák (82. Hargaš) – Žmolík – Kučera. Trenér: Marian Minich st.