Kouč Minich udělal v sestavě dvě změny, v brance nahradil Zifčáka Jiří Šulák a do zálohy poprvé nastoupil Štalmach. „Zifčák musel pracovně odcestovat a v tomto týdnu se nám konečně podařily vyřídit formality se Štalmachovým přestupem z Polska," vysvětlil změny trenér Břidličné.

Domácí začali náporem. V šanci se ocitl Kučera, ale nějak se mu vytratila podzimní forma, nastřelil jen gólmana. Dostal se ještě do jedné gólovky, ale také tu zahodil.

A přišel trest. Ve 40. minutě hostující Borgosz křížnou střelou poprvé překonal Šuláka. Po přestávce viselo ve vzduchu vyrovnání, jenže to by domácí nesměli dělat chyby vzadu. Po jedné z nich došlo k faulu a polanecký Valigura nabídnutou penaltu proměnil.

„Dostat v největším náporu druhý gól, to už by porazilo i vola," okomentoval druhou inkasovanou branku kouč Břidličné Minich. Domácí to i přesto nezabalili a snažili se vývoj utkání otočit. V 67. minutě se konečně prosadil Kučera. Vstřelený gól domácí povzbudil. Břidličná se vrhla do útoku, ale střelecká produktivita domácích byla katastrofická.

V 79. minutě se do obrovské šance dostal kapitán Jiřičný, místo branky Polanky ale trefil pouze rohový praporek. „Z naší strany to byla neskutečná nemohoucnost. Zahazovali jsme i takové šance, které by jsme nikdy předtím nezahodili," nevěřil kouč.

V 83. minutě hosté ukázali, jak je fotbal jednoduchý. Hostující záložník Mašlanka získal na polovině hřiště míč, unikl bránícímu Minichovi a potřetí rozvlnil síť branky Břidličné. „Dneska jsme definitivně spadli z hrušky dolů. Jak jsme si po podzimu přáli bojovat o nejvyšší příčky, tak budeme nyní hrát o povinných osm bodů, které zajišťují klidné dohrání soutěže," řekl po utkání rozmrzelý předseda klubu Ludvík Zifčák starší a dodal.

„Situaci v týmu je nutné urychleně řešit. Na hráčích je vidět, že si nevěří a někteří jsou z formy. Kouč sice nabídl svou rezignaci, ale zatím jsem ji nepřijal a o všem rozhodne příští utkání s Bílovcem, které hrajeme v sobotu opět doma. Řešení máme, ale ještě s ním vyčkáme jeden zápas."

BŘIDLIČNÁ – POLANKA 1:3 (0:1)
Branky: 68. Kučera – 40. Borgosz, 51. Valigůra, 82. Mašlanka
Břidličná: Šulák – Mensah (85. Kladniček), Fatawu (56. Minich), Jiřičný, Hoffmann – Štalmach (74. Jan Kocúr), Cudrák, Kamil Kocúr, Roman György – Kučera, Schreier (65. Patrik György). Trenér: M. Minich