Břidličná vstoupila do utkání sebevědomě a domácí fotbalisté měli ze svého soupeře respekt. Do první velké příležitosti se dostal už v 8. minutě Kamil Kocúr, dlouhý pas Kučery ale nedokázal zkrotit a míč mu odkopl jeden z domácích obránců. V 10. minutě to byli domácí, kteří se po chybě Mensaha dostali do vyložené brankové příležitosti, gólman Břidličné Zifčák vytáhl fantastický zákrok. O čtyři minuty později pro změnu zahrozili hosté, když Mensah přihrál volnému Kamilovi Kocúrovi, ale ten trefil pouze boční síť těšínské branky. O další dvě minuty později zahrozil Roman György, ani on nedokázal překvapit domácího brankáře. Domácí vycítili nemohoucnost střelců z Břidličné a ve 22. minutě udeřili. Ve skrumáži ve velkém vápně hostů se nejlépe orientoval Sostřonek a nedal Zifčákovi šanci. Vedoucí branka tým Českého Těšína uklidnila. Domácí se začali aktivně tlačit k brance soupeře. Ve 23. minutě vyrobil hrubku dirigent hry Břidličné Schreier, jeho kiks musel zachraňovat opět skvělým zákrokem brankář Zifčák. Hostující gólman se opětovně vyznamenal ve 32. minutě, kdy musel zakročit proti dvěma domácím útočníkům.

Vyrovnání hostí přišlo ve 34. minutě. Po Schreierově přihrávce se k míči dostal Kamil Kocúr, který na velkém vápně našel osamoceného Kučeru. Pro něj už nebyl problémem překonat domácího brankáře.

Ve druhém poločase měli „Hlinikáři" z Břidličné více ze hry a vytvořili si i dostatek příležitostí k otočení skóre ve svůj prospěch. Jak Kamil Kocúr, tak po něm ani Mitov nedokázali překonat domácího gólmana. Závěr se pak hrál zcela v režii hostujícího mužstva, o čemž svědčí i deset zahrávaných rohových kopů. Na výsledku 1:1 se i přes další šance Břidličné v závěru už nic nezměnilo.

„Myslím si, že na našem dnešním výkonu se velkým dílem podepsala i hrací plocha, ale na to se rozhodně vymlouvat nechceme," řekl po utkání kouč Břidličné Marián Minich a dodával: „V první půli nás podržel brankář Zifčák. Ve druhé jsme už byli jasně lepším týmem. Vzhledem k průběhu si ale myslím, že remíza je nakonec pro oba týmy spravedlivá." Se ziskem bodu byl spokojený i předseda klubu Ludvík Zifčák starší. „Vzhledem ke kvalitám Českého Těšína a i vzhledem k tomu, že jsme v posledním mistrovském utkání zde prohráli, tak bod pro nás není zklamáním," uvedl Zifčák.

Český Těšín Kovo Břidličná 1:1 (1:1)

Branky: 22. Sostřonek 36. Kučera

Břidličná: Zifčák Kučera, Borboryo, Jiřičný, Mensah Hoffmann, Schreier, Roman György (70. Cabák), Kamil Kocúr Patrik György (46. Jan Kocúr), Minich (46. Mitov). Trenér: Marián Minich. (st)