Celek Bohumína má podobné problémy, po podzimu se držel ve středu tabulky, ale teď také patří ke chvostu soutěže. Domácí si taky byli od počátku vědomi potřeby zvítězit a tlačili se do útoku. Tam ale naráželi na velmi dobře organizovanou obranu Břidličné a především výborně chytajícího gólmana Zifčáka.

Do první brankové příležitosti se ale překvapivě dostali po rychlém protiútoku hosté. Aktivně hrající Kamil Kocúr ale nedokázal svou gólovou šanci využít a překonat domácího brankáře.

Bohumínští hráči do poločasu několikrát nebezpečně zahrozili, ale obrana hostí na čele s kapitánem Jiřičným pracovala velmi spolehlivě a obětavě. Největší příležitost si do poločasu vypracoval domácí kanonýr Jatagandzidis, jeho nebezpečnou střelu z hranice velkého vápna hostující gólman bravurně zneškodnil.

Od začátku druhého poločasu se hrál oboustranně bojovný a důrazný fotbal. Hra se odbývala povětšinou ve středu hřiště. O šancích před jednou nebo druhou brankou se vůbec nemá mluvit, šlo spíše o náznaky. Domácí mužstvo si v závěru utkání přece jen vytvořilo mírnou převahu, ale proti pozorně hrající defenzívě Břidličné se nedokázalo prosadit.

Naopak to byla Břidličná, která přecházela do rychlých brejků a stále hrozila. Po jednom z nich mohli hosté dokonce strhnout vedení na svou stranu. Do velkého vápna domácího týmu pronikl Kamil Kocúr a byl sražen k zemi. Jenže píšťalka hlavního sudího zůstala němá a penalta proti Bohumínu se nekopala.

Utkání skončilo bezbrankovou remízou a Břidličná si po zásluze připsala další důležitý bod. V příštím kole přivítá celek Břidličné v prestižním okresním derby v sobotu od 17 hodin na svém hřišti na jaře skvěle hrající celek FK Krnov.

„Na utkání v Bohumíně jsme se důkladně připravovali a věděli jsme, že Bohumín do toho půjde se vším všudy," řekl k zápasu kouč Břidličné Jan Jedlička a dodával: „Remíza je ale pro oba týmy rozhodně spravedlivá."

FK Bohumín - TJ Kovohutě Břidličná 0:0
TJ Kovohutě Břidličná: Ludvík Zifčák - Michal Kocúr, Jiřičný, Kurej, Minich - Jahoda (Slota), Přecechtěl, Kladníček, Kamil Kocúr (Jan Zifčák) - Jan Kocúr (Olejár), Patrik György. Trenér: Jan Jedlička, asistent: Karel Stefanovský