Hned první utkání náročného krajského přeboru zavedlo fotbalisty Břidličné na hřiště kvalitního a zkušeného týmu Českého Těšína. Domácí fotbalisté byli v utkání jasným favoritem, ale Břidličná nechce hrát v soutěži druhé housle a bude bojovat v každém zápase o výsledek.

Na hřišti Českého Těšína to fotbalisté z Břidličné od zahajovacího hvizdu rozhodčího potvrzovali. Kouč Petr Kostelník disponuje prakticky stejným kádrem hráčů, se kterým vybojoval postup. Získal pouze Kučeru z Opavy a z Rýmařova se vrátil Jahoda. Počítat zatím ale nemůže se Slotou a Macrineanem.

V Břidličné se tak opírají o stávající vlastní odchovance, kteří ale nabrali již dostatek zkušeností. V Českém Těšíně předváděli hosté proti domácímu zkušenému soupeři nebojácný výkon a byli zcela vyrovnaným protivníkem.

Domácí celek se snažil o technický, kombinační projev, ale narážel na odpor hostů, kteří odpovídali stejnou mincí. Domácí byli aktivní v poli, ale do střeleckých příležitostí se příliš nedostávali. Nebezpečnější byli naopak hráči Břidličné, kteří byli i blízko vedoucích gólů. Nejprve se po akci Kučery ocitl v šanci Kamil Kocúr a také u další gólové příležitosti Břidličné byl v polovině první půle aktivní Kučera.

Domácí hra působila nervózně a fotbalistům Břidličné to nahrávalo. Ve 35. minutě se hosté dočkali i gólu, když se po trestném kopu Kučery prosadil dorážkou Jiřičný. Gól ale rozhodčí pro hodně sporný a domnělý ofsajd neuznali. Český Těšín svůj platonický výkon také ke gólovému efektu nedotáhl a tak v polovině utkání se čekalo na gól.

Fotbalisté hostujícího kolektivu pokračovali v dobrém výkonu i po přestávce. Domácí přidali, ale recept na hru Břidličné nenacházeli. Hosté pokračovali v aktivním, taktickém výkonu a měli navrch. V 57. minutě Břidličná domácí fotbalisty zmrazila. Kamil Kocúr se dostal do individuální akce a vedoucím gólem hostů prokázal svou zkušenost.

Český Těšín byl evidentně zaskočen a nevěděl si rady. Jeho hra postrádala přesnost a patřičnou myšlenku. Hráči hostů naopak pokračovali v bojovném, obětavém výkonu a šli za úspěšným výsledkem. V 77. minutě utrpěli hosté těžkou ránu. Po zákroku domácího hráče byl odnesen ze hřiště s podezřením na zlomení nohy Kučera.

Na hřiště přišel Jan Zifčák a hned po minutě na hrací ploše se svému trenérovi za důvěru odvděčil. Po centru Kamila Kocúra to byl právě střídající hráč Břidličné, který hlavou překonal domácího brankáře po druhé.

Domácí tým v závěrečných minutách vytvořil tlak a před brankářem Zifčákem bylo rušno. V 85. minutě se Český Těšín vrátil do zápasu po centru a hlavičce jejich útočníka. Dramatický závěr se ale nekonal. Břidličná závěr utkání zvládla výborně a více svému soupeři nedovolila.

Po zaslouženém vítězství v poměru 2:1 si svěřenci Petra Kostelníka odvezli z Českého Těšína překvapivé, ale naprosto zasloužené tři body. „Utkání nám vyšlo. Nahrávala nám nepřesnost a nervozita domácích a mohli jsme skórovat už v prvním poločase. Ve druhém jsme se už prosadili a myslím, že jsme vyhráli zaslouženě. Mrzí zranění Kučery, který bude scházet", zhodnotil krátce utkání kouč Břidličné Petr Kostelník.

Český Těšín - TJ Břidličná 1:2 (0:0)
Branky: 85. Trybulec - 58.Kamil Kocúr, 78. Jan Zifčák
Břidličná: Ludvík Zifčák - Jiřičný, Cálek, Zítka, Gyorgy - Michal Kocúr, Kučera (68.Jan Zifčák), Ondruška, Kladniček - Jahoda, Michal Kocúr. Trenér: Petr Kostelník