Břidličná nastoupila ještě bez Romana Györgyho a Kučery, ale od začátku předváděla velmi dobrý výkon. Jeseník vede s velkým náskokem olomoucký krajský přebor a proto hostující trenérská dvojice Marián Minich se Stanislavem Jurášem očekávala dokonalé prověření všech svých řad.

Domácí nastoupili do utkání s novou útočnou akvizicí Petrem Navrátilem, který do Jeseníku přišel z Krnova, a hned od začátku byli aktivnější. Hráči Břidličné postupem času hru vyrovnali a byli to oni, kteří si vytvořili první gólovou příležitost. Darkeh jí ale trestuhodně zahodil.

O další minutu později se do podobné situace dostal Patrik György, ani ten ale neměl štěstí a domácího brankáře nepřekonal.

Na druhé straně se do vyložených šancí dostali domácí. Navrátil a po něm ani Kysela nedokázali natřikrát překonat výborného brankáře Břidličné Ludvíka Zifčáka. Ve 35. minutě udeřilo před brankou hostů. Domácí zahrávali rohový kop a po něm se ve skrumáži nejlépe orientoval Navrátil, který poslal Jeseník do vedení.

Závěr prvního poločasu byl v režii Břidličné, která si po dobrých kombinačních akcích vypracovala další příležitosti na vyrovnání. Darkeh ale opět selhal a ani průbojný Patrik György neměl svůj střelecký den.

Do druhého poločasu dal trenér Marián Minich příležitost dalším hráčům z lavičky a Břidličná pokračovala ve výborném výkonu. Hrál se oboustranně velmi dobrý fotbal. Mírnou převahu korunovali hostující fotbalisté v 57. minutě vyrovnávací brankou. Po rychlé útočné akci a centru Jurtíka si dezorientovaní jeseničtí obránci srazili míč do vlastní sítě.

Po vyrovnávací brance hosté ještě více zatlačili svého soupeře na jeho polovinu a snažili se skóre otočit ve svůj prospěch. Domácí celek pozorně bránil a využíval každé mezery v defenzívě Břidličné k ohrožení branky. V 80. minutě se musel opět předvést gólman hostů Zifčák, který vytáhl další skvělý zákrok proti střele kanonýra Navrátila, a míč vytlačil na roh.

Jeseník byl v závěru nebezpečný a o tři minuty později se již střelecky prosadil. K parádní střele z dvaceti metrů napřáhl domácí Daniel a proti střele, která skončila v levém horním rohu, byl brankář Břid ličné bezmocný.

Závěrečné minuty utkání se dohrávaly v režii hostů, kteří se ale marně snažili o vyrovnání. „Dnes jsme narazili na velmi kvalitní tým a ten nás dokonale prověřil," řekl po utkání kouč Břidličné Marián Minich a pokračoval: „S výkonem našeho mužstva jsem nadmíru spokojený a musím říci, že mne ani jeden z hráčů nezklamal. V sobotu odehrajeme generálku se Slavkovem a tam už bychom, až na Kučeru, měli být naprosto kompletní."

Spokojený byl po utkání i předseda TJ Břidličná Ludvík Zifčák starší. „Po předvedeném výkonu nemám vůbec obavu z toho, že bychom měli snad sestoupit," konstatoval a doplnil: „Tým je velice silný a dobře poskládaný. Zkušené hráče velmi dobře doplňuje mládí. Trenéři udělali v přípravě kus dobré práce."

V sobotu 12. března se Břidličná střetne v dalším přípravném utkání na bruntálské umělé trávě od 11.00 hodin s účastníkem 1.A třídy FK Slavkov.

FK Jeseník - TJ Břidličná 2:1 (1:0)
Branky: Navrátil, Daniel vlastní

FK Jeseník: Salva - Novák (Bříza, Novák), Keltner, Macura, P. Glac (Vavrač) - Woitek (Hanzlík), Hanzlík ( Daniel), Mlynář, Nepožitek - Navrátil, Kysela
TJ Břidličná: Zifčák - Mensah (Jurtík), Borbolyo, Jiřičný, Minich (Kladníček) - Hofman (Divacký), Schreier, Jan Kocúr, Kamil Kocúr - Darkeh, Patrik György. Trenér: Marián Minich asistenti: Stanislav Juráš, Michal Minich