„Po prohraném zápase jsme si všechno s hráči na tréninku vyříkali a myslím si, že kluci pochopili, že musí zlepšit svůj přístup nejen k utkáním, ale i k tréninkům," řekl před odjezdem do Dětmarovic kouč Břidličné Marián Minich.

Na hráčích bylo znát, že si jeho slova vzali k srdci. Břidličná začala sebevědomě, ale přesto už ve 2. minutě mohla prohrávat. Do vyložené šance se dostal domácí Skotnica, jeho hlavička mířila těsně vedle. Domácí první šance nabudila a začali se ještě více tlačit před branku Břidličné.

V 15. minutě hostující obrana podcenila průnik nebezpečného Skotnici a jeho následnou střelu zpoza šestnáctky si nešťastně srazil obránce hostí do vlastní branky. Vedoucí gól domácí celek ještě více povzbudil a před brankou hostů se rodily šance. Gólman Zifčák však několikrát svůj tým podržel.

V 17. minutě zahrozili před velkým vápnem Dětmarovic i hosté, střelu Schreier, zastavila tyč. Po půlhodině využil přihrávku Schreiera kanonýr Kučera a vyrovnal. Domácí kontrovali gólovkami Skotnici, ale Zifčák čaroval.

Domácí se po přestávce tlačili před branku Břidličné, ale naráželi na dobře organizovanou obranu. Břidličná ale postupně přebírala iniciativu. V 58. minutě zahrávala Břidličná po faulu na Kučeru přímý kop. Kocúrovu dělovku z pětadvaceti metrů brankář neudržel a Jiřičný dorazil míč do sítě.

Domácí chtěli vyrovnat, ale Skotnicu i Bystrého vychytal Zifčák. Vyrovnání viselo ve vzduchu. To by ale Břidličná nesměla mít Kučeru. Ten se v 78. minutě na vlastní polovině zmocnil míče, nasprintoval na polovinu soupeře a bombou z dvaceti metrů rozhodl.

„Dnes je třeba uznat, že jsme narazili na velmi kvalitního soupeře a jenom díky nadstandardně zodpovědnému výkonu všech hráčů jsme utkání nakonec dotáhli do vítězného konce," zhodnotil zápas domácí kouč Marián Minich. Stejně spokojený s výsledkem byl i šéf fotbalového klubu z Břidličné Ludvík Zifčák.

„Kluci bojovali jako o život a to, co jsme v minulém kole doma ztratili, jsme dnes opět získali a jsme stále ve hře o nejvyšší příčky," zakončil Zifčák.

Dětmarovice – Břidličná 1:3 (1:1)
Branky: 15. Skotnica – 30. a 78. Kučera, 58. Jiřičný
Břidličná: Zifčák – Mensah, Borboryo, Jiřičný, Kamil Kocúr – Jan Kocúr, Roman György, Hoffmann, Schreier – Kladníček (79. Marián Minich mladší), Kučera. Trenér: Marián Minich starší