Domácí chtěli i v utkání se Šenovem pokračovat v úspěšném tažení bez porážky. Už ve 4. minutě to potvrdili vedoucím gólem. Kamil Kocúr našel přesným centrem Kučeru a ten hlavou vsítil vedoucí branku svého týmu.

Ta ale spíše nastartovala hráče Šenova, kteří začali mít navrch. V 11. minutě se dostal k míči hostující Gorovič, prošel přes obránce domácích a přesnou střelou srovnal stav utkání na 1:1. Hosté byli zhruba do dvacáté minuty lepším týmem a vytvořili si dobré příležitosti ke skórování. Střely Svobody a Aniola bravurně zlikvidoval domácí gólman Zifčák.

V dalším průběhu se hra postupně vyrovnala, ale šance ke vstřelení branek k vidění nebyly. Až ve 44. minutě se mohli domácí vrátit do vedení. Jan Kocúr poslal do gólové příležitosti Kučeru, ostrostřelec Břidličné ale poslal míč těsně vedle levé tyče branky hostů.

Od začátku druhé poloviny utkání měli optickou převahu hráči Břidličné. Šenov dobře bránil a spoléhal na protiútoky. V 55. minutě se domácí hráči dožadovali pokutového kopu po faulu na pronikajícího Hoffmanna, píšťalka rozhodčího ale zůstala němá.

Domácím se nevedlo. V 70. minutě přišla akce Mitova se Schreierem, druhý jmenovaný ale poslal míč v brankové šanci mimo bránu. Tlak domácích pokračoval. V 71. minutě se ocitl sám před brankářem Šenova Szarowskim Kučera, trefil ale jen jeho.

Hosté čekali na příležitost a ta přišla v 78. minutě. Po standardní situaci domácí špatně odkopli míč od své šestnáctky, ten se dostal k Beránkovi a jeho následná vydařená střela znamenala obrat ve výsledku. Břidličná chtěla alespoň vyrovnat, ale její hra působila marně.

V 81. minutě domácí v defenzívě opět zaváhali a Gorovič svým druhým gólem v zápase zvýšil vedení hostů na rozdíl dvou branek. Závěr utkání ještě přinesl marnou snahu domácích, která už na první porážce v letošním ročníku krajského přeboru v poměru 1:3 nic nezměnila.

„Dnes rozhodně nejsem s výkonem mužstva spokojen. Naši hráči nastoupili do utkání s vědomím, že mají vítězství předem v kapse a soupeře viditelně podcenili. Nepomohl nám ani rychlý vedoucí gól, který spíše nakopl do dalšího průběhu soupeře. Ve druhé půli jsme sice měli převahu, ale naše hra byla marná. Možná nás první porážka zase nastartuje do závěru podzimu," říkal k utkání podrážděný fotbalový séf Břidličné Ludvík Zifčák starší.

Břidličná – Šenov 1:3 (1:1)
Branky: 4. Kučera – 11., 81. Gorovič, 78. Beránek
Břidličná: Zifčák – Mensah (88. Hargaš), Borboryo, Jiřičný, Kamil Kocúr – Hoffmann, Schreier, Roman György, Patrik György – Kučera (81. Kladniček), Jan Kocúr (58. Mitov). Trenér: Marián Minich