Břidličná bez ghanského střelce Darkeha nastoupila do zápasu s cílem vyhrát a získat důležité tři body pro větší klid během zimní přestávky. Celek Polanky také nemá body na rozdávání a tak se hrál od začátku oboustranně vyrovnaný a bojovný fotbal.

V úvodu utkání zahrozil před brankou hostů Holčák a po něm Patrik György. Do útoku se tlačili také hosté a několikrát o sobě dali před brankou Ludvíka Zifčáka vědět. Ve 24. minutě ale byli blízko gólu, když míč po střele Woznici skončil na břevně.

Hosté pokračovali v ofenzivě a o minutu později se dočkali. Po sporném posouzení faulové situace hosté pokračovali v útočné akci. Centr před branku ještě stačil domácí gólman odvrátit, ale následná střela Andrýska už za pomoci hlavy domácího Kamila Kocúra skončila v síti, 0:1.

Domácí reagovali zvýšenou iniciativou. Před brankou Polanky bylo rušno, ale stav se neměnil. Zkoušeli to také na druhé straně hráči Polanky, ani oni si do přestávky vyloženou příležitost nevypracovali.

Do druhé půle vstoupili domácí s odhodláním zvrátit pro ně nepříznivý vývoj utkání. Polanka se snažila hrát ze zajištěné obrany na rychlé protiútoky. Defenzíva domácích musela být stále na pozoru. Častěji se ale hrálo na polovině hostů. Střela Romana Gyorgyho a průnik Kamila Kocúra výsledek ještě nesrovnaly.

Polanka chtěla vedení pojistit. Střelecky to zkoušel po úniku z levé strany útoku Kaluža. Blízko vyrovnání byl v 69. minutě Holčák, který vnikl do šestnáctky, ale včas nezakončil. Tentýž hráč měl o chvíli později další brankovou příležitost. Po pěkné akci se útočník Břidličné dostal v šestnáctce Polanky k míči, ale jeho chytrému lobu scházela větší přesnost.

Zaslouženého vyrovnání se domácí přece jen dočkali v 81. minutě. Míč se po odvážném průniku Holčáka do šestnáctky dostal až k Patriku Györgymu a ten nezaváhal. V 88. minutě mohla Břidličná rozhodnout. Hostující stoper ztratil před velkým vápnem trestuhodně míč a nabídl šanci soupeři.

Domácí Patrik György postupoval sám do otevřené obrany a zastaven byl v pokutovém území hostujícím Liškou jen za cenu nedovoleného zákroku. Kromě nařízeného pokutového kopu musel hráč Polanky předčasně pod sprchy. Břidličná byla blízko vítězství. Jiřičného ale Řehulka v bráně hostů u své pravé tyče vychytal a zachránil svému týmu cenný bod.

Domácí kolektiv naopak po ztrátě dalších bodů klesl na samé dno tabulky krajského přeboru a přes zimu bude mít spoustu práce.

„V první půli jsme podali snad nejhorší výkon v této sezóně. Našim hráčům důležitost utkání svazovala nohy a někteří podávali podprůměrný výkon," řekl po utkání domácí kouč Marian Minich. „Druhá půle však ukázala naši sílu a kluci předváděli výkon, za který si určitě tři body zasloužili.

Škoda jen neproměněné penalty v posledních minutách, ale takový je prostě fotbal. Důležité je, že nám naši soupeři zatím neodskočili a pořád je o co hrát," dodal Minich. „V zimě musíme tým vhodně posilnit a také bude nutné. Zapracovat na psychice některých hráčů, kteří se již možná na krajský přebor necítí. Ti buď na sobě pořádně zapracují nebo půjdou hrát za náš rezervní tým," doplnil kouče předseda oddílu Ludvík Zifčák.

Břidličná - Polanka 1:1 (0:1)
Branky: 81. Patrik György - 25. Andrysek
Břidličná: Ludvík Zifčák - Jiřičný, Kladniček, Roman György, Patrik Gyorgy - Kamil Kocúr, Divacký, Jan Kocúr (57. Cálek), Sudek - Holčák, Jan Zifčák (70. Chmelař). Trenér: Marián Minich