Vítkov přijel do Břidličné s cílem vybojovat vítězství, které by mu zaručovalo kontakt s koncem tabulky. Břidličná naopak v posledních třech kolech neprohrála a stoupající formu chtěla potvrdit i v sobotním zápase proti Vítkovu. První velkou příležitost si domácí vypracovali již v 7. minutě, africký kanonýr Darkeh namísto přihrávky zvolil střelu do dobře postaveného brankáře. Další velkou příležitost měl o tři minuty později Roman György, jeho dalekonosnou dělovku ale vítkovský brankář vytěsnil. Břidličná si vytvářela stálý tlak, ale spolupráce nejlepšího útoku krajského přeboru, Darkeh, Holčák v tomto utkání očividně skřípala. Především Darkeh řešil situace až příliš sobecky.

Hostující hráči postupně vycítili marnost v útočné aktivitě Břidličné, tak se sami pustili do útočení. Do přestávky hosté několikrát nebezpečně ohrozili gólmana Zifčáka. Ten však měl v sobotu svůj den a likvidoval jednu gólovou příležitost za druhou.

Po přestávce měli domácí fotbalisté více ze hry. Vítkov pozorně bránil a po vydařených kombinacích přecházel do nebezpečných protiútoků. Domácí defenzíva musela být stále na pozoru a do jednasedmdesáté minuty odolávala. Po jednom z rychlých protiútoků hostů se přesně trefil Homola.

Fotbalisté Břidličné se po inkasovaném gólu rychle oklepali a přitlačili na soupeře. V 80. minutě se do gólové příležitosti dostal Darkeh a po něm i Holčák, ale ani jeden z nich brankáře Vítkova nepřekonal. V 83. minutě si gólovku vypracovali i hosté, Zifčák v domácí bráně skvělým zákrokem svůj tým podržel. Závěr utkání se odehrával v plné režio domácího celku, který se všemožně snažil o vyrovnání. Hosté využívali otevřené obrany soupeře a neustále přecházeli do rychlých brejků. Diváci sledovali v závěru velmi dramatický fotbal a velkou snahu domácích o vyrovnání. Vítkov ale nejtěsnější vedení ubránil a z Břidličné si odvezl velice důležité tři body. "V příštích čtrnácti dnech máme velice nabitý program a tak bylo znát, že někteří hráči šetří síly," řekl po utkání předseda Kovohutí Břidličná Ludvík Zifčák. "Porážka s posledním týmem tabulky, navíc na našem hřišti, samozřejmě mrzí, ale musíme se z ní velice rychle oklepat a připravit se na další těžké utkání, které nás čeká ve středu v Orlové. Máme dobrý tým a proto se musíme zamyslet nad tím, proč nám to na některých postech skřípe a proč zde vázne vzájemná spolupráce a z toho je potřeba vyvodit závěry," doplnil ještě fotbalový šéf Břidličné.

Břidličná – Vítkov 0:1 (0:0)

Branka: 71. Homola
Břidličná: Ludvík Zifčák - Roman György, Jiřičný, Cálek, Fiury - Patrik György, Kamil Kocúr, Kladníček, Drexler - Holčák, Darkeh. Trenér: Jan Jedlička. Diváků: 150.

(st)