S Dětmarovicemi, které se netají svými postupovými ambicemi, ještě Břidličná nikdy nebodovala a v sobotním zápase chtěla tuto sérii ukončit. Domácí tým s bývalými hráči ligových soutěží v čele s ostravským Alešem Bestou nastoupil do zápasu s velkou chutí a od začátku si vytvořil mírnou převahu.

Nový kouč hostů Marián Minich postrádal nejlepšího střelce Darkeha, kterému skončila platnost víza a musel se vrátit zpátky do Ghany. Toho na hrotu útoku nahradil mladíček Patrik György, kterému velmi dobře asistoval navrátilec Jan Zifčák.

Dětmarovicím přinesla úvodní aktivita několik slibných brankových příležitostí, které ale dokázala pozorně hrající obrana Břidličné vyřešit. Největší šanci si domácí vytvořili v 15. minutě, kdy Bestu z bezprostřední blízkosti skvěle vychytal hostující gólman Ludvík Zifčák a následná dorážka Skotnici skončila vysoko nad.

Po dvaceti minutách se hosté z tlaku postupně vymanili a přecházeli do rychlých protiútoků, kde především rychlonohý Patrik György a hbitý Jan Zifčák působili domácí obraně velké problémy. Ve 28. minutě se dostal po přihrávce Holčáka do brejku právě Patrik György. Útočník Břidličné za sebou nechal všechny obránce domácích, ale v koncovce nezachoval klid a zbrkle přestřelil branku.

O několik minut později se tentýž hráč dostal do další šance, ale nezkušeně ji zahodil. Břidličná měla ale i další příležitosti, ale jak Jan Zifčák, Patrik György, tak ani Holčák nebyli při zakončení úspěšní.

Brankové příležitosti byly i na druhé straně, kde musel zasahovat hostující gólman a několikrát předvést bravurní zákroky. Druhý poločas začali hosté aktivně a hned v 52. minutě poprvé zahrozil Holčák, jeho střela skončila nad brankou Dětmarovic.

V 59. minutě se dostal do akce opět Zifčák v hostující bráně. Vychytal domácí šanci a navíc okamžitě založil rychlou útočnou akci. Holčák dlouhým pasem našel před šestnáctkou Jana Zifčáka a ten nedal domácímu brankáři šanci.

Hosté se dostali do překvapivého vedení, ale radovali se jen necelé tři minuty. Po zaváhání obrany Břidličné se dostal do gólové příležitosti domácí Hrtánek a začínalo se znovu. Po vyrovnávací brance hosté znervózněli a čelili velkému tlaku. V 78. minutě došlo k dalšímu zaváhání týmu Břidličné. Nakopnutý míč do velkého vápna propadl až ke zkušenému Skotnicovi, který jej zblízka dorazil za záda bezmocného Zifčáka.

Závěr utkání patřil jednoznačně hostujícímu celku, který si vytvořil velký tlak a snažil se alespoň o vyrovnání. Hráčům Břidličné ale scházelo při zakončení více klidu a přesnosti.

„Dnes jsme odehráli velmi slušný zápas, za který se rozhodně nemusíme stydět. Mrzí mě pouze zahozené gólovky a také, že jsme se opět nevyvarovali chyb, které nás nakonec připravily alespoň o remízu," řekl po utkání nový trenér Břidličné Marián Minich a dodal: „Nyní se ale musíme přichystat na sobotu, kdy hostíme Polanku, a to bude pro nás klíčový zápas podzimní sezony."

Dětmarovice – Břidličná 2:1 (0:0)
Branky: 62. Hrtánek, 78. Skotnica – 59. Jan Zifčák
Břidličná: Ludvík Zifčák – Divacký, Kamil Kocúr, Jiřičný, Cálek – Michal Kocúr (46. Jan Kocúr), Kladníček, Holčák, Roman György – Jan Zifčák (78. Chmelař), Patrik György. Trenér: Petr Kostelník, asistenti: Marián Minich, Michal Minich